piątek, 14 kwietnia 2017

Nudzie mówimy NIE!

Przed świętami zawsze jest sporo rzeczy do zrobienia i z tego względu mamy mniej czasu dla dzieci. Maluchy się nudzą i szukają jakiegoś zajęcia, tak więc u nas w ruch poszły dwie książeczki - "Zwierzęta w domu" oraz "Super Labirynty".


Zwierzęta w domu

Wydawnictwo: Wilga
Seria: Naklejkowy Świat
Objętość: 16 stron
Dodatek: 400 naklejek
Oprawa: miękka
Format: 215 x 265 mm
Wiek: 3+
Cena: 12,99 zł 

Na zdjęciu niestety nie zdołałam tego uchwycić, ale wszystkie czerwone elementy na okładce, cudownie mienią się w słońcu. Wygląda to bardzo efektownie i przyciąga wzrok.

Ciekawa i wciągająca książeczka. Nasz maluch ma za zadanie zaprojektować własne scenki. Do dyspozycji ma plansze oraz ponad 400 naklejek. Naklejki są pogrupowane według tematów plansz.
Plansz jest osiem. I tak dziecko może pobawić się ze swoimi przyjaciółmi na dworze, w ogrodzie, w pokoju, na placu zabaw, odwiedzić sklep zoologiczny, udać się do weterynarza, pobałaganić w kuchni. A po całym dniu zabaw iść spać, oczywiście prędzej lokując zwierzaki w łóżeczkach. Teks stanowi krótki komentarz/polecenie, który może być punktem wyjścia do zabawy.

Nie wiem, jak jest u Was, ale u nas istnieje zależność: naklejki + dziecko = dobra zabawa na dłuższy czas.

Otrzymaliśmy książeczkę z domowymi zwierzakami, ale w serii są jeszcze "Zwierzęta w zagrodzie", "Ulubione dinozaury" oraz "Zwierzęta w dżungli", więc na pewno wybierzemy coś zgodnego z zainteresowaniami naszego malucha.

Na książeczce napisano "Wspaniała zabawa gwarantowana!" i my się z tym stwierdzeniem zgadzamy w 100%!

Super Labirynty

Wydawnictwo: Wilga
Seria: Książka z Pisakiem
Objętość: 24 strony
Oprawa: spirala
Format: 215 x 270 mm
Wiek: 3+
Cena: 19,99 zł 

Książeczki z serii "Książka z Pisakiem" to nasz niekwestionowany hit. Poszukiwanie drogi przez labirynt to nie taka prosta sprawa. Jedne zadania są łatwiejsze, inne trudniejsze. Każde dziecko z wielkim zapałem i zainteresowaniem zajmie się tą wciągającą zabawą. Taki labiryntowy maraton to również doskonałe ćwiczenie rączki, spostrzegawczości oraz zdolności koncentracji. Nasze bystrzaki zaprowadzą jeżyka do lasu, głodne pingwiny do ryb, małpki do palmy, małe żółwiki do morza, pomogą astronaucie znaleźć drogę do rakiety i sprowadzą bezpiecznie samolot na lotnisko. To jeszcze nie wszystko, bowiem w książeczce znajdziemy aż 25 zadań. Tematyka różnorodna, ale wszystkie labirynty mają kolorowe i wesołe ilustracje. Oprawa na spirali to strzał w dziesiątkę. Do książeczki dołączono mazak zakończony gąbeczką do ścierania. Zasada działania jest bardzo prosta, dziecko maluje po śliskich stronach mazakiem, a później może zetrzeć swoją pracę i zacząć zabawę od nowa.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...