piątek, 21 kwietnia 2017

Pierwsza encyklopedia. Samoloty

"Pierwsza encyklopedia. Samoloty" to najnowszy tom z bardzo lubianej przez nas serii przeznaczonej dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. 


Wydawnictwo: Wilga
Objętość: 96 stron
Oprawa: twarda
Format: 195 x 240 mm
Wiek: 3+
Cena: 29,99 zł

Książka podzielona jest na 4 główne części, dodatkowo na końcu znajdziemy indeks. Dowiemy się, jak zbudowany jest samolot, dlaczego lata i kto w nim dowodzi. Odwiedzimy lotnisko, wieżę kontroli lotów,  dowiemy się, dlaczego lotniska są budowane z daleka od zabudowań oraz czy nasz bagaż może się zgubić. Odprawa biletowo-bagażowa, karta pokładowa czy bramki bezpieczeństwa nie będą już dla dzieci tajemnicą. Przeczytamy tutaj o zasadach bezpieczeństwa oraz ogólnych, panujących podczas podróży samolotem. Przekonamy się, jak wygląda start, lądowanie i dlaczego samolotem czasem trzęsie. Poznamy również inne sposoby latania (lotnie, paralotnie, skoki spadochronowe, szyb owce, motolotnie) oraz  maszyny latające (śmigłowiec, samoloty wojskowe). Zwiedzimy muzeum lotnictwa, aby poznać pierwsze samoloty i historię lotnictwa, a na pikniku lotniczym ujrzymy niesamowite podniebne akrobacje.


Mnóstwo ciekawostek i faktów podanych w krótkiej, hasłowej formie. Porcja wiedzy idealnie dostosowana do przedszkolaków. Jeśli Twój maluch nie jest fanem samolotów, to istnieje duża szansa, że po zapoznaniu się z tym tytułem, nim zostanie.


Całość jest świetnie wydana. Twarda oprawa, zabawne i kolorowe ilustracje naszpikowane mnóstwem szczegółów na długo przykuwają uwagę przedszkolaka. Dziecko spędzi wiele czasu na studiowaniu obrazków, które dodatkowo ćwiczą spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia.


Po każdej z części mamy dwie strony z łamigłówkami sprawdzającymi wiedzę. Coś trzeba znaleźć, coś pogrupować, nad czymś pomyśleć...


Bardzo fajna i ciekawa książka, która pozwoli Twojemu przedszkolakowi na miłe i twórcze spędzenie czasu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...