wtorek, 2 maja 2017

Książkowy zawrót głowy, czyli zapowiedzi wydawnicze Wilga

Przedstawiam majowe zapowiedzi Wydawnictwa Wilga. Wybrałam książki, które szczególnie nam się spodobały. Zaczynam od pozycji dla maluszków, później coś dla przedszkolaków oraz młodzieży.Seria 10 dźwięków  
Zwierzęta  Pierwsze słowa

Dźwiękowe książeczki dla najmłodszych. Seria dwóch książeczek dla dzieci, dzięki którym dzieci poznają dźwięki wydawane przez zwierzęta oraz nowe  słowa.

Bajeczki 1-latka  Bajeczki 2-latka  Bajeczki 3-latka  Bajeczki 4-latka

Seria książeczek z opowiastkami, których długość i stopień trudności jest dostosowany do wieku dziecka. Sympatyczne historyjki, których bohaterami są różne zwierzęta, wzbogacone  kolorowymi ilustracjami.

Malujemy palcami  Wesołe zabawy  Wesołe zwierzaki

Malowanie paluszkiem to świetna zabawa. Kreatywna zabawa dla najmłodszych w serii dwóch książeczek.  Dziecko moczy paluszek w farbie, a potem uzupełnia obrazek. Świetna zabawa na wiele godzin.

Potworny plecaczek

Zestawy książek, spakowane w praktyczne i zabawne plecaczki. W każdym zestawie znajdują się 4 książki i naklejki.

Box. Pojazdy Gucia

Cztery kartonowe książeczki w efektownym etui. Z każdej  z nich mali czytelnicy dowiedzą się, jakim pojazdem podróżował Gucio ze swoim pieskiem Fafikiem i jaka ciekawa albo zabawna  przygoda ich spotkała. W pudełeczku znajdziemy przygodę z samochodem, motocyklem, samolotem i ciężarówką.

 Seria Pudełko z bajkami  
Wesołe zwierzątka  Ulubione księżniczki  Najpiękniejsze bajki  Opowieści babuni

Pudełeczka z bajkami. W serii znajdują się 4 pudełeczka z czterema książeczkami  w środku. Bajeczki podzielone są tematycznie, dzięki czemu każde dziecko znajdzie swoje ulubione historie.

 Pory roku
O czterech porach roku dla najmłodszych czytelników . Cztery kartonowe książeczki w efektownym etui. Z każdą z nich najmłodsi poznają jedną porę roku: wiosnę, lato, jesień  i zimę. Dowiedzą się, jaka wówczas jest pogoda, jak zmienia  się przyroda, jak należy się ubierać i co można robić na dworze. Niezwykle kolorowe, urocze ilustracje zachwycą  i małych, i dużych czytelników.

Seria Wypychanki  
Pojazdy  Domek dla lalek  Zwierzęta na wsi  Dzikie zwierzęta
Książki z trójwymiarowymi elementami do składania. Seria tematycznych książeczek, w których znajdują się elementy do wyjęcia i złożenia konkretnych przedmiotów oraz postaci. Na każdej stronie znajdują się 2-3 wypychanki oraz obrazkowa instrukcja  złożenia elementu. Dzięki wypychankom dzieci mogą stworzyć  własny trójwymiarowy domek dla lalek, plac budowy, kolorowe  pojazdy i wiele innych.

Seria Pierwsza encyklopedia  
Rekordy zwierząt  Samochody

Kolejne tomy ulubionej encyklopedii dla dzieci. Jakie zwierzęta są największe, jakie najszybsze a jakie najmniejsze? Jak powstają pojazdy, jakie samochody można spotkać na drodze? Tego wszystkiego można dowiedzieć się  z Pierwszej Encyklopedii!


Wielka księga robali  
Yuval Zommer

Robale są wszędzie! A dzięki tej książce każde dziecko może stać się ich odkrywcą. Całość podzielona jest na sekcje w których poznajmy życie chrząszczy, motyli, pszczół, ślimaków, świerszczy, czerwi i pająków. Wszystko okraszone jest dokładnym ilustracjami i zabawnymi tekstami, z których jednak można się dowiedzieć wiele zaskakujących rzeczy  na temat robaków.

SPIRIT ANIMALS: Upadek Bestii  
Spalona ziemia  (tom 2)
Victoria Schwab
Pradawne zło obudziło się w świecie Erdas. Więź między  ludźmi a zwierzoduchami jest zagrożona.  Czworo młodych bohaterów: Conor, Abeke, Meilin i Rollan  postanawia powstrzymać zło. Razem ze swoimi zwierzoduchami  wybierają się w niebezpieczną podróż do wnętrza ziemi i na jej  krańce. Otaczają ich przyjaciele i wrogowie, lecz muszą za wszelką  cenę stawić czoła nadchodzącej ciemności. Jeśli przestaną oglądać  się za siebie, dostrzegą przerażającą prawdę: zło już ich dopadło.

Seria Trzynasta Rzeczywistość  
Dziennik osobliwych listów (tom 1)
James Dashner
Zagadki, przygoda i porcja doskonałego humoru.  Oto nowa fascynująca seria fantasy dla dzieci  Niesamowita opowieść, w której działania bohatera mają wpływ na  to, co dzieje się w ... światach równoległych. Pewnego dnia zwykły nastolatek Atticus Higginbottom dostaje niezwykłego maila. Ktoś informuje w nim chłopca  o wydarzeniach, które zagrażają istnieniu naszej rzeczywistości. Atticus ma otrzymać 12 zagadek, które doprowadzą go do wyjaśnienia tej sytuacji, jednak czy bohater będzie miał odwagę  podjąć wyzwanie? A jaki będzie Twój wybór?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...