piątek, 5 maja 2017

Nietypowa gra planszowa, czyli Sekretne Życie Zwierzaków 3D

Dzisiaj pokażę grę, którą bardzo polubiliśmy. "Sekretne Życie Zwierzaków 3D", bo o niej tu mowa, spodoba się przedszkolakom, dzieciom w wieku szkolnym, a nawet dorosłym. Zamieniamy się w bohaterów znanego filmu animowanego i ... ścigamy się, bo jak wiadomo, kto pierwszy, ten lepszy. Jest wesoło, losowo i przyjemnie, czyli tak jak lubimy. 


Producent: TACTIC
Kategoria wiekowa: 4+
Liczba graczy: 2 - 4 osób
Czas rozgrywki: 20 minut
Cena: od 25,00 zł (internet)

Gra skierowana jest do 2-4 graczy od 4 lat, a rozegranie jednej partyjki zajmie nam około 20 minut.


Już podczas rozkładania elementów, gra nas zaskakuje. Mamy wielopoziomową planszę składającą się z 4 części, która wygląda bardzo efektownie i nadaje naszej rozgrywce dodatkowego charakteru. W solidnym pudełku znajdziemy również cztery tekturowe pionki umieszczone w plastikowych podstawkach (do samodzielnego złożenia), kostkę oraz instrukcję.


Naszym celem jest, jak najszybsze dotarcie do mety. 

Rzucamy kostką i przesuwamy naszego zwierzaka o tyle pól, ile pokazała kostka. Jeśli wyrzucimy symbol zielonej strzałki, to automatycznie przenosimy się na wyższy poziom planszy. Tutaj może się zdarzyć, że staniemy na zielonym bądź czerwonym polu.

Zielone pole z zieloną drabiną powoduje, że przesuwamy się bezpośrednio na wyższy poziom - na pole, do którego prowadzi drabina.
Czerwone pole z czerwoną drabiną powoduje, że przesuwamy się bezpośrednio na niższy poziom - na pole do którego prowadzi drabina.
Żółte pole z drabiną daje nam możliwość przejścia na wyższy poziom, ale musimy wykorzystać 1 oczko z kostki aby ją pokonać (tak jak przy poruszaniu się w obrębie każdego poziomu).

Po przejściu na wyższy bądź niższy poziom, w kolejnej rundzie poruszamy się  w kierunku zgodnym z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Podczas rozgrywki dwa pionki nie mogą zajmować tego samego pola. Gdy czyjś pionek zakończy ruch na polu zajmowanym już przez inny pionek, to cofa się na najbliższe wolne pole. Oczywiście, jeśli jest to pole zielone lub czerwone, to natychmiast zmienia poziom. Wygrywa ten, kto jako pierwszy osiągnie metę usytuowaną na najwyższym poziomie planszy.

Jak widać gra ma bardzo proste zasady, które w kilka chwil wytłumaczymy kilkulatkowi. Jest to ważne, aby dziecko już na starcie się nie zniechęciło zawiłymi regułami. Wydanie gry oceniam na piątkę. Solidnie wykonana plansza 3d, którą można bez obawy wielokrotnie składać i rozkładać. Całość opatrzona ciekawą grafiką.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że TACTIC tworzy niebanalne i świetne gry dla dzieci. Idealna rozrywka zarówno dla dziewczynek , jak i chłopców. Gwarantuję, że nie będzie nudno.  


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...