sobota, 3 czerwca 2017

10 dźwięków do słuchania i powtarzania. Pierwsze słowa

Mając roczniaka w domu muszę dobierać odpowiednie lektury, bo wbrew pozorom nie każda książeczka zainteresuje malucha. Uwielbiamy duże, kolorowe ilustracje, kartonowe kartki, nie za wiele tekstu i żeby jeszcze był jakiś element zaskoczenia. Wydawnictwo Wilga w książce "10 dźwięków do słuchania i powtarzania. Pierwsze słowa" zaskakuje nas bardzo pozytywnie.


Wydawnictwo: Wilga
Seria: 10 dźwięków
Objętość: 10 stron
Oprawa:  kartonowa boardbook
Format: 280 x 200 mm
Wiek: 1+
Cena: 39,99 zł

W książeczce "10 dźwięków do słuchania i powtarzania. Pierwsze słowa" towarzyszymy sympatycznemu króliczkowi Feliksowi w wielu sytuacjach. Przekładając kolejne strony będziemy grać w piłkę, na bębenku, odwiedzimy kaczkę Marysię, urządzimy piknik nad stawem, pojedziemy na wakacje nad morze, zobaczymy lokomotywę, poznamy sowę i zobaczymy gwiazdkę. Na każdej stronie przygotowano zadania (np. podskocz jak piłeczka) lub pytania do maluszka (np. ile palm widzisz na obrazku?, jakiego koloru są kaczuszki na obrazku?). Dodatkowo mamy kółeczka z przedmiotami/zwierzętami, które należy nacisnąć na panelu dźwiękowym, aby usłyszeć dany odgłos. 

Z boku książeczki zamontowany jest panel dźwiękowy z przyciskami i głośniczkiem, z którego wydobywa się delikatny dźwięk. Mamy aż 10 odgłosów - podskakiwanie piłeczki, werble, kwakanie kaczuszki, rechotanie żabki, klakson, gwizd lokomotywy, tykanie zegara, dzwonek telefonu, huczenie sowy i dźwięk gwiazdki ;) Guziczki są spore i nie trzeba włożyć dużo siły, aby wydobył się dźwięk. Roczniak sobie na pewno poradzi.

Książka "10 dźwięków do słuchania i powtarzania. Pierwsze słowa" już ze względu na same ilustracje jest bardzo ciekawa. Obrazki są niezwykle kolorowe, wesołe, pogodne i dopasowane do najmłodszego odbiorcy. Solidne wykonanie, zaokrąglone rogi, twarde kartki, odpowiednio zabezpieczone baterie to gwarancja jakości i bezpieczeństwa.

Niezwykle atrakcyjna książeczka, która zajmie maluszka na dłuższy czas. Dziecko nie tylko ogląda i słucha, ale również aktywnie uczestniczy. Polecamy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...