środa, 14 czerwca 2017

Bajeczki dla maluszka

Na książeczki nigdy nie jest za wcześnie. Dzisiaj przedstawiam dwie propozycje Wydawnictwa Wilga dla roczniaka i dwulatka, które warto mieć w dziecięcej biblioteczce. Twarda oprawa z gąbką, prześliczne, kolorowe ilustracje oraz długość i stopień trudności tekstu dostosowany do wieku dziecka sprawia, że książeczka przypadnie do gustu każdemu maluszkowi. Bohaterami wesołych historyjek są sympatyczne zwierzaki.Wydawnictwo: Wilga 
Objętość:  48 stron
Okładka: twarda
Format: 195 x 230 mm
Wiek: 1+
Cena: 19,99 zł

W książeczce znajdziemy dwie bajeczki oraz dwa rymowane wierszyki.

Mój roczniak mimochodem nauczył się wielu nowych rzeczy. Wraz z rodziną króliczków pokicamy wesoło. Przy słowie "kic" próbowaliśmy podskakiwać. Druga bajeczka opowiada o zabawie w łaskotki. Oczywiście nie mogło obejść się bez łaskotania mojego szkraba. Ależ było śmiechu, a przy okazji poćwiczyliśmy nazewnictwo części ciała. Kolejny wierszyk w wesoły i przystępny sposób wyjaśnia, jak rośnie kwiatek. Poczytamy także o małym tygrysku, który ma wielki apetyt i pałaszuje cały dzień!
Świetna książeczka. Synek nie tylko słuchał i oglądał ilustracje, ale również aktywnie uczestniczył w zabawie.

Wydawnictwo: Wilga 
Objętość:  48 stron
Okładka: twarda
Format: 195 x 230 mm
Wiek: 2+
Cena: 19,99 zł

Książeczka "Bajeczki 2-latka" to zbiór pięciu sympatycznych opowieści. Poczytamy o balu przebierańców, razem z hipciem poszukamy misia, poznamy tygrysie sposoby na nudę, magiczne zabawki oraz spędzimy wieczór z króliczkiem. 

Moje dzieciaczki szczególnie chętnie słuchały krótkich historyjek o rzeczach, które je otaczają: o przygotowywaniu się do spania, o myciu, o zabawie. Dużo śmiechu było, kiedy przy wspólnym czytaniu naśladowaliśmy odgłosy różnych zwierząt. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...