czwartek, 8 czerwca 2017

Bob Budowniczy radę da!

Bob Budowniczy i jego ekipa towarzyszy nam od dobrych trzech lat. Dzisiaj przedstawiamy dwie książeczki, które bardzo przypadły nam do gustu - "Moje bajeczki o Bobie Budowniczym" oraz "Bob Budowniczy. Podróże z bajkami". 


Wydawnictwo: Egmont
Autor: Paulina Kaniewska
Seria: Moja Bajeczka
Objętość: 128 stron
Okładka: flexi
Format: 165 x 167 mm
Cena: 19,99 zł  14,99 zł

"Moje bajeczki o Bobie Budowniczym" to zbiór ośmiu kilkuminutowych opowiadań. Każda historia dotyczy czegoś innego, ale wszystkie są bardzo ciekawe i z morałem.  W drużynie pojawiła się nowa postać (a przynajmniej my jej wcześniej nie znaliśmy) - praktykant Leo. Jest trochę niezdarny i gapowaty, ale bardzo sympatyczny i skory do pomocy.
Na 128 stronach poczytamy o popisowym daniu Boba, pirackim przedstawieniu, rzymskich ruinach oraz ścieżce zdrowia. Spędzimy z Bobem dzień na planie zdjęciowym, zbudujemy myjnię samochodową i poznamy prawdziwe ... smoki.
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Anna Porowska
Seria: Podróże z bajkami
Objętość: 80 stron
Okładka: miękka
Format: 227 x 209 mm
Cena: 19,99 zł  14,99 zł

"Bob Budowniczy. Podróże z bajkami" to książeczka z zadaniami, która sprawdzi się idealnie nie tylko podczas monotonnej podróży, ale również w domu. Wydana jest bardzo ładnie i nietypowo. Dzięki wygodnej rączce dziecko może przenosić książeczkę.  Jest kolorowo, wesoło i ciekawie. Zadań jest naprawdę dużo, a znajdują się na 80 stronach. Na początek mamy dwa arkusze z naklejkami. Następnie wraz z Bobem i jego ekipą wkraczamy do świata zagadek i łamigłówek. Odnajdowanie par, wskazywanie najmniejszych-największych przedmiotów, labirynty, liczenie, kolorowanki, odszukiwanie cienia, uzupełnianie rysunków naklejkami, znajdowanie różnic, łączenie kropek, szlaczki to tylko niektóre z zadań czekających na naszego przedszkolaka. Dzieci poznają również pisownię liter i cyfr oraz będą mogły się sprawdzić w odnajdywaniu przedmiotów zaczynających się na daną literkę. Na koniec w nagrodę za rozwiązanie wszystkich zadań otrzymają od Boba odznakę "Dam radę". Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...