wtorek, 6 czerwca 2017

"Edu-piotruś" - kolejna porcja gier

O świetnych grach karcianych z serii "Edu-piotruś" pisałam jakiś czas temu na blogu - TUTAJ. Dzisiaj przedstawiam kolejne trzy tytuły. Rekomendowane są dla dzieci powyżej 4 roku życia, a zostały wydane przez Trefl-Kraków.


Co zawiera opakowanie?
- talię do gry składającą się z 25 kart (12 par z obrazkami pasującymi do siebie w każdej parze oraz tytułowego "Piotrusia", nie mającego pary),
- instrukcję
- kartę z odpowiedziami

Ale o co chodzi?
Seria "Edu-piotruś" bazuje na znanej i lubianej grze karcianej "Piotruś". Zasady gry są bardzo proste:
1) Karty rozdajemy pomiędzy wszystkich graczy, a następnie spośród otrzymanych kart odkładamy na bok  pary.
2) Z pozostałych kart tworzymy wachlarz, od gracza siedzącego po lewej stronie zabieramy dowolną kartę i  patrzymy, czy karta ta tworzy parę z jedną z kart, którą posiadamy.
3) Jeżeli tak, to odkładamy tę parę na bok, jeżeli nie, to dodajemy tę kartę do swojej puli.
4) Wygrywa ten, kto jako pierwszy pozbędzie się swoich kart, przegrany zostaje z „Piotrusiem” w ręce.

Jeśli odrzucimy naszego "Piotrusia" i odwrócimy karty obrazkami do dołu, to możemy zagrać w memory.

Edu-Piotruś Przeciwieństwa
Gra pomaga w zrozumieniu, czym są przeciwieństwa, a przy okazji ćwiczy spostrzegawczość i logiczne myślenie. Mamy tu zestaw 12 par kart przedstawiających obrazki o przeciwnych znaczeniach. Zadaniem dziecka jest wskazanie jak największej liczby takich przeciwieństw. Dzień i noc, puste i pełne, młody i stary, silny i słaby – to tylko niektóre z nich.
Podoba mi się, że przedmioty są nadrukowane na jednolitym, neutralnym tle. Spotkałam już gry, gdzie główną podpowiedzią był kolor tła i dziecko sugerowało się właśnie kolorem tła, a nie szukało odpowiednich ilustracji. 
Edu-Piotruś Homonimy
Gra zapoznaje najmłodszych z homonimami, czyli wyrazami o takim samym brzmieniu i pisowni, ale o innym znaczeniu. Wyrazy wieloznaczne, jakie są przedstawione na kartach to np. bal, granat, golf, klucz, rakieta, zebra. Gra zachęciła nas do dalszego poszukiwania homonimów w otaczającym nas świecie. Super zabawa.
Edu-Piotruś Prawda - fałsz
Nasze dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę oraz spędzą miło czas na zabawie. Wszystkie karty w tej talii zdobią ilustracje, które przedstawiają coś prawdziwego lub fałszywego. Podczas gry na pewno będą niekontrolowane wybuchy śmiechu. Niektóre sytuacje są tak absurdalne, że nie sposób zachować powagę. Ryby siedzące na liniach wysokiego napięcia? Płaska ziemia? Czy to jest możliwe? 
Gry z serii "Edu-piotruś" to prawdziwe MUST HAVE na wakacyjne podróże. Kieszonkowy format świetnie się sprawdzi. W torebce czy plecaku zajmą niewiele miejsca, a będziemy mogli w nie grać, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Dobra zabawa, dużo emocji i wiele ciekawych informacji. Polecamy.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...