środa, 28 czerwca 2017

Wielka Księga Robali

Wydawnictwo Wilga proponuje nam świetną książkę - "Wielka Księga Robali", która wprowadzi nasze dzieci w interesujący świat robali i ich przyjaciół.


Wydawnictwo: Wilga
Autor: Yuval Zommer
Objętość: 64 strony
Oprawa: twarda
Format: 235 x 345 mm
Wiek: 5+
Cena: 49,99 zł

W książce wytłumaczono, a raczej wyrysowano, jaką rolę w przyrodzie odgrywają robaki oraz w jakich miejscach możemy je spotkać. Poznamy nocne owady, robale zamieszkujące w wodzie i te które zapuszczają się do naszych domów. Całość podzielono na sekcje, w których przyjrzymy się życiu chrząszczy, biedronek, motyli, ciem, mrówek, pszczół, termitów, much, ważek, wijów, pasikoników, patyczaków, modliszek, ślimaków, dżdżownic i pająków. Czy wiedzieliście, że niektóre chrząszcze wystrzeliwują truciznę w stronę wroga, że naukowcy wysłali biedronki w kosmos, aby prowadzić nas nimi badania, że królowa mrówek dożywa 15 lat, że much potrafi latać do tyłu?  Nie da się przecenić walorów edukacyjnych albumu. Porcja wiedzy idealnie dopasowana zarówno do przedszkolaków, jak i starszych dzieci. Na koniec nasz młody odkrywca może zrobić bufet dla motyli, stołówkę dla gąsienic, hotel dla pszczół i kemping dla robali. Ale to raczej dla tych, którym nie przeszkadza nadprogramowa liczba insektów w ogrodzie, czy parapecie ;).

Książka ma duży format, twardą okładkę i grube kartki (niby szczegóły, ale umilają one korzystanie z lektury). Kolorowe i niebanalne ilustracje charakteryzują się mnóstwem szczegółów. Nasze dziecko spędzi sporo czasu na studiowaniu obrazków i odnajdywaniu robali.
Dla mojego 5-latka "Wielka Księga Robali" to przede wszystkim przewodnik ukazujący fascynujący świat robaków. Młodszemu synkowi książka pomaga nakreślić przyjazny obraz insektów. Nasze spacery nabrały nowego wymiaru, teraz uważnie się rozglądamy, gonimy za motylami, zaglądamy pod kamienie i zawsze mamy przy sobie "zestaw podglądacza owadów".

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...