środa, 5 lipca 2017

Polska przyroda na kartach

Gra w karty to jedna z naszych ulubionych form spędzania czasu. Szczególnie sprawdza się podczas wakacji. Zabieramy jedną talię kart (która notabene nie zajmuje wiele miejsca),  a możliwości zabawy mamy mnóstwo. Ostatnio od Fabryki Kart Trefl-Kraków otrzymaliśmy serię kart przyrodniczych. Sami zobaczcie, jak cudownie prezentuje się polska przyroda na kartach. Uwaga dużo zdjęć :)


W każdym zestawie kart znajdziemy:
- 55 kart
- broszurę edukacyjną z opisem poszczególnych gatunków
- broszurkę z zasadami 5 gier (kierki, makao, wist, remik i 66)

Karty zostały wykonane z największą starannością - zaokrąglone rogi, przepiękne ilustracje z nazwą w języku polskim i po łacinie.

Owady Polski
Karty zdobią ilustracje owadów, które występują na terenie Polski. Prawdziwa gratka dla entomologów. Mój starszy syn bardzo interesuje się wszelkimi owadami, więc karty bardzo mu się spodobały. Część owadów znał, ale pojawiły się także takie, które nas zaskoczyły. Dobrze, że dołączono mini broszurę z opisem każdego insekta. Teraz na spacerze uważnie się rozglądamy.Grzyby Polski
Świetne karty nie tylko dla zapalonych grzybiarzy. Karty zdobią śliczne ilustracje grzybów jadalnych (karo i kier) oraz trujących (trefl i pik). Dodatkowe, rysunkowe oznaczenie ( biały grzyb w zielonym kółku - jadalny, czarny, przekreślony grzyb na żółtym polu - trujący) sprawia, że na pierwszy rzut oka widzimy, czy dany grzyb jest jadalny czy nie.
Dzikie Zwierzęta Polski
Na kartach przedstawiono ilustracje dzikich zwierząt, które występują na terenie Polski. Dzikie Ptaki Polski
Karty zdobią ilustracje dzikich ptaków, które występują na terenie Polski. W broszurze edukacyjnej krótko scharakteryzowano każdego ptaka. Dowiemy się, na jakich obszarach występują, czym się żywią, czy są pod ochroną.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...