czwartek, 28 września 2017

Zabawy językowe, które ćwiczą mowę

Chcesz, aby twoje dziecko poszło do szkoły i ładnie mówiło? Warto ćwiczyć w domu, bowiem taka regularna praca nad wymową (poza zajęciami logopedycznymi) przyspiesza nabywanie prawidłowej mowy. Z pomocą przychodzi nam również wydawnictwo Wilga, którego nakładem ukazała się kolejna znakomita książka z serii  "Sto wierszyków" - "Zabawy językowe, które ćwiczą mowę".


Wydawnictwo: Wilga
Autor: Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Seria: Sto wierszyków
Objętość: 64 strony
Oprawa: miękka
Format: 210 x 295 mm
Cena: 19,99 zł

Najnowsza książka Elżbiety i Witolda Szwajkowskich to zestaw ćwiczeń i zadań poświęconych głoskom, które sprawiają dzieciom najwięcej kłopotu.

Na samym początku autorzy proponują skompletowanie bardzo oryginalnej pomocy naukowej do ćwiczeń wymowy - "Skrzyneczki logopedycznej". Skrzyneczka? Hmm, raczej skrzynia ;) , bo przedmiotów przydatnych w naszej zabawie jest aż 86 (np. linijka, kulka, nitka, pasek, szczoteczka, zapałki). Ale spokojnie jest lista wraz z miejscem na odhaczanie naszych zdobyczy. Nie przejmujcie się jednak, jeśli nie uda wam się zebrać ich wszystkich. Zawsze możecie narysować brakujący przedmiot i umieścić go w waszej skrzyneczce. My z racji, że mamy w domu jeszcze roczniaka narysowaliśmy igłę.

Ćwiczenia i zabawy językowe zostały przedstawione w bardzo atrakcyjnej formie. Są wśród nich wierszyki do powtarzania lub uzupełniania, pytania do krótkich historyjek, zagadki, rebusy, kolorowanki, rysowanie po śladzie, wycinanki oraz labirynty.

Właśnie ta różnorodność ćwiczeń nie pozwala dziecku na nudę i zniechęcenie podczas zabaw logopedycznych. Dzieci nie tylko uczą się prawidłowej wymowy, ale także trenują spostrzegawczość, pamięć wzrokową, koncentrację oraz logiczne myślenie. Gwarantuję, że "Zabawy językowe, które ćwiczą mowę" na pewno będą dla dzieci przyjemnością. A co najważniejsze, zaprocentują w przyszłości!

 


           Wydawnictwo Wilga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...