wtorek, 17 października 2017

Bystre główki - gra rozwijająca pamięć dziecka.

Wiedzieliście, że pamięć osiąga pełną dojrzałość około 15 roku życia? Mamy mnóstwo możliwości, aby ją kształtować. Ja polecam świetną grę "Bystre główki", która pomaga ćwiczyć zapamiętywanie. Dzięki niej nasze dzieci będą szybciej kojarzyły i łatwiej przyswajały wiedzę. 


"Bystre główki" to mała gra karciana przeznaczona dla graczy od 6 roku życia. Bawić się może od 2 do 6 graczy, a rozgrywka zajmuje około 15 minut.

W praktycznym pudełku znajdziemy instrukcję oraz 110 kart. Karty są kolorowe i bardzo ładne. Zawierają czytelne ilustracje, dzięki którym młodsi gracze nie będą mieć problemu z rozpoznaniem hasła. Mamy tutaj 104 karty z obrazkami przedstawiającymi m.in. owoce, owady, zwierzęta, zawody, rzeczy codziennego użytku oraz 6 kart pomocy.


Ale o co chodzi?
Naszym zadaniem jest zapamiętanie obrazków z zagrywanych kart oraz wymienienie ich w odpowiedniej kolejności. Jeśli zrobimy to dobrze, kolejka przechodzi na kolejnego gracza. Jeśli popełnimy błąd, to musimy rozdać karty pozostałym uczestnikom rozgrywki. Na niektórych kartach zamiast standardowych rewersów umieszczono symbole specjalne:
- ręka - możemy zatrzymać dobraną kartę bez konieczności wymieniania wszystkich kart ze stosu
- strzałka - zmienia kierunek kolejki po wymienieniu wszystkich kart w odpowiedniej kolejności
- ludziki - możemy wybrać gracza, który będzie musiał wymienić wszystkie karty w odpowiedniej kolejności
- karty - wymieniamy trzy ostatnie karty, ale w odwrotnej kolejności
Wygrywa ten, kto zbierze największą liczbę kart.

Możemy także zagrać w wariant kooperacyjny: gracze vs. gra. W tym wariancie rozgrywki wszyscy gracze współpracują ze sobą, aby wspólnymi siłami pokonać grę."Bystre główki" to prosta, ale niebanalna gra na refleks i spostrzegawczość, która spodoba się nie zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Gra jest dynamiczna, wciągająca i wysilająca nasze szare komórki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...