sobota, 25 listopada 2017

365 zabaw z klockami LEGO®

"365 zabaw z klockami LEGO®" to prawdziwe must have dla każdego fana duńskich klocków. Nie ma tu instrukcji krok po kroku tylko zdjęcia, więc musimy sobie wyobrazić, jak dana rzecz ma być połączona. Świetny trening umysłu dla dzieci!


Wydawnictwo: AMEET 
Seria: Lego
Objętość: 256 stron
Okładka: twarda
Format: 235 x 282 mm
Cena: 79,99 zł 71,99 zł

W  książce znajdziemy 365 pomysłów na nowe konstrukcje – każdego dnia nowy model, ale to jeszcze nie wszystko. Podoba mi się rozdział Podstawy budowania, gdzie przedstawiono klockowy żargon (np. płaski klocek zawiasowy był mi nieznany), sposoby na stabilną konstrukcję czy rozbudowywanie modelów na boki lub z pomocą klocków LEGO Technic.  Fajna sprawa szczególnie, jeśli nasze dziecko lub my dopiero rozpoczynamy przygodę z klockami. W rozdziale Myśl twórczo dzieci zostają zachęcane do tworzenia własnych budowli, których punktem wyjścia są właśnie konstrukcje zawarte w publikacji. Bardzo dobrze, bo przecież nikt nie ma takiej samej kolekcji klocków i nie zawsze jesteśmy w stanie ułożyć identyczną budowlę jak w książce.

Książka została bardzo przemyślanie wydana. Zabawy pogrupowano tematami: zwierzęta i inne stwory, sztuczki i psikusy, straszności, czas na sport, gry dla wielu graczy, gry dla jednego gracza, zadania dla grup, zadania dla jednej osoby, praktyczne modele, świąteczne zabawy, coś na imprezę, ozdoby na biurko, nauka z klockami LEGO, na specjalne okazje, klockowe triki, trochę sztuki, na pokaz, zagadki i łamigłówki, na scenie, budowanie w mikroskali, porządki, zabawy z minifigurkami, w obiektywie, konstrukcje o tobie oraz w ruchu. Jest przejrzyście i bez problemu odnajdziemy temat, który nas w danym momencie najbardziej ciekawi. Wierzcie mi z tą książką wasze dziecko nie będzie się nudziło. Sprawdzi się ona również doskonale podczas spotkania z przyjaciółmi.

Każde zadanie oznaczono numerem oraz odpowiednim symbolem, który wskazuje ile czasu mniej więcej zajmie nam zabawa. Mamy trzy ramy czasowe - mniej niż 15 minut, więcej niż 15 minut, ale mniej niż godzinę, więcej niż godzinę. Przydatna opcja, jeśli ktoś nie lubi przerywać budowania, a ma ograniczony czas.

W "365 zabaw z klockami LEGO®" zasugerowano mnóstwo działań, począwszy od prostych, takich jak tworzenie figur geometrycznych, czy miksowanie minifigurek, do czegoś bardziej złożonego, na przykład budowanie wyrzutni samolotów. W większości przypadków nasza zabawa nie kończy się  na zbudowaniu określonej konstrukcji. Możemy stworzyć gry, w które samemu lub z przyjaciółmi zagramy. Do każdej mamy oczywiście reguły. Nam spodobały się szczególnie koszmarne kręgle, superszachy, domino oraz gra pocztowa.


Uważam, że wszyscy fani LEGO muszą posiadać tę książkę! Twarda oprawa, świetnej jakości kartki, wspaniałe i kolorowe zdjęcia modeli sprawiają, że stanie się ona ozdobą każdej biblioteczki. Polecam na prezent :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...