środa, 1 listopada 2017

Coco, czyli Dzień Zmarłych w Meksyku

Coco to kolejna produkcja Disney & Pixar. Nasza rodzina nie miała jeszcze okazji zobaczyć Coco w wersji kinowej, bo jego premiera przewidziana jest na 24 listopada. Jednak film przybliżyły nam dwie książki wydane nakładem wydawnictwa Egmont - "Coco. Biblioteka filmowa" oraz "Coco. Koloruj, czytaj, naklejaj".


Coco. Biblioteka Filmowa

Wydawnictwo: Egmont
Seria: Biblioteka Filmowa
Objętość: 128 stron
Okładka: miękka
Format: 128 x 198 mm
Cena: 14,99 zł  10,49 zł

Bohaterem książeczki jest 12-letni Miguel, pochodzący z rodziny, w której od wielu lat panuje zaskakujący zakaz: zero muzyki! Jednak chłopiec w tajemnicy gra na gitarze i pragnie, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Za sprawą przedziwnych wydarzeń chłopiec przenosi się do magicznej i niezwykle kolorowej Krainy Umarłych. Tutaj przeżywa wiele przygód w towarzystwie bezpańskiego psa o imieniu Dante oraz sympatycznego włóczęgi Hektora. Wspólnie próbują rozwikłać rodzinne tajemnice chłopca. Do czego zaprowadzi ich ta niebezpieczna i pełna przygód podróż? Sprawdźcie sami!

Książka wydana jest bardzo estetycznie. Duża i wyraźna czcionka oraz krótkie rozdziały sprawią, że lekturę dobrze będzie się czytało. Ponadto książka wzbogacona jest o kilkustronicową wkładkę z kolorowymi ilustracjami rodem z animacji filmowej.


Coco. Koloruj, czytaj, naklejaj

Wydawnictwo: Egmont
Autor: opracowanie zbiorowe
Seria: Koloruj, czytaj, naklejaj
Objętość: 24 strony
Okładka: miękka 
Format: 205 x 295 mm
Cena: 7,99 zł 5,99 zł

Książeczka jest wielkości zbliżonej do A4. Ma zeszytową, lakierowaną okładkę. W środku znajdziemy bogato ilustrowaną opowieść o 12-letnim Miguelu. Część obrazków pozostawiono czarno-białe. Dzieci mogą je pokolorować samodzielnie lub nakleić odpowiednie naklejki, które dołączono do publikacji. Takie tworzenie książki może stać się świetną zabawą.
Historia Miguela opowiedziana w książeczkach to szalona podróż, pełna akcji, czasami mrożąca krew w żyłach, czasami zabawna. Mnóstwo przygód, a na koniec oczywiście szczęśliwe zakończenie. "Coco" rozgrywa się podczas Dnia Zmarłych, mamy więc kościotrupy, duchy przodków powracające zza grobów, Krainę Umarłych, morderstwo. Cały przekrój dość makabrycznych i chyba dla przedszkolaków zbyt strasznych rzeczy. Temat zdecydowanie dla dzieci w wieku szkolnym ;)

Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...