środa, 8 listopada 2017

IMIONKI - patent na świetną zabawę

Dzisiaj przedstawiam fantastyczną grę, która nie tylko umili nam jesienne wieczory, ale także doskonale rozrusza nasze szare komórki :) IMIONKI to najnowsza propozycja wydawnictwa Granna. 


IMIONKI to nieduża kreatywna gra karciana przeznaczona dla graczy od 5 roku życia. Bawić się może od 2 do 6 graczy, a rozgrywka zajmie nam około 20 minut.

W zgrabnym pudełku znajdziemy 55 kart ze stworkami oraz instrukcję. Plusem są bardzo proste zasady gry, które możemy wytłumaczyć najmłodszym w kilka chwil. Estetyka gry stoi na najwyższym poziomie. Karty są kolorowe i przedstawiają 11 rodzajów symatycznych Imionków, którym musimy nadać pseudonimy i je zapamiętać. Nie jest to wcale takie proste, bo kreatywność moich dzieci po raz kolejny mnie zaskoczyła. Stworka ewidentnie nawiązującego wyglądem do arbuza ja nazwałam "Arbuziakiem", a mój przedszkolak "Kontarus". I zapamiętaj człowieku takie wyrażenie ni z gruchy ni z pietruchy. 


Proste zasady:

Naszym celem jest zebranie jak największej ilości Imionków.

Talię kart tasujemy i układamy na środku stołu, by każdy miał dobry dostęp. Gracz, który rozpoczyna , odsłania kartę z góry talii i odkłada ją na bok, na stos kart odkrytych. Jeśli Imionek pojawia się po raz pierwszy w trakcie rozgrywki, to gracz nadaje mu imię. Wszyscy muszą je zapamiętać!

Kolejna osoba, odsłania kolejną kartę. Jeśli to bezimienny stworek, nadaje mu pseudonim. Jeśli już Imionek ma nazwę, to staramy się jak najszybciej wypowiedzieć jego imię.  Osoba, która zrobi to jako pierwsza, zdobędzie tę kartę oraz  wszystkie karty, które znajdują się w stosie kart odkrytych.

Jeśli nie możemy dojść do porozumienia, kto pierwszy wypowiedział imię stworka, to karta zostaje na stosie.

Jeśli nikt nie pamięta pseudonimu, to nadajemy nową nazwę.  Gra toczy się do momentu, aż skończą się karty.IMIONKI to świetna gra familijna, dzięki której spędzimy miło czas na wesołej zabawie. Będziemy musieli wykazać się nie lada kreatywnością, refleksem i pamięcią. To również dobry sposób na poszerzenie słownictwa naszych dzieci. Polecamy.

Granna sklep internetowy świętuje 3 urodziny :) i z tej okazji dostaniemy aż 30% rabatu na cały asortyment :) szczegóły TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...