piątek, 15 grudnia 2017

Super Wings. Kto lata dookoła świata? Atlas

"Super Wings. Kto lata dookoła świata? Atlas" to nasz hit, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom podróżowania. Ulubieni bohaterowie Super Wings, rozkładane mapy świata, naklejki, masa ciekawostek i fantastyczne ilustracje. Gotowi? To ruszajmy w drogę!


Razem z Super Wings dzieci poznają najpiękniejsze zakątki na Ziemi. Fantastyczne jest to, że dzięki książce młodzi odbiorcy przekonają się, że świat jest niejednolity i że wszędzie mieszkają dzieci takie jak one, mimo że mają inny kolor skóry, mówią innym językiem i wychowują się w odmiennej kulturze. Super lekcja tolerancji.
W atlasie mamy dwie rozkładane mapy świata przedstawiające kontynenty oraz państwa. Każdemu z krajów, a mamy ich aż 40, zostały poświęcone dwie strony. Zadaniem najmłodszych będzie naklejenie flagi oraz innych naklejek, które są związane z danym regionem. Dzieci poznają także praktyczne zwroty lub słowa. Mamy państwa, miasta, zwierzęta, rośliny, zabytki, typowe dania, ludzi w ich tradycyjnych strojach, a nawet domy, w których mieszkają. Ciekawostki są dostosowane do młodego odbiorcy, a jest ich naprawdę sporo. Moim zdaniem to propozycja zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci szkolnych.

Książka została fantastycznie zilustrowana i opisana. Duży format, twarda okładka, świetnej jakości papier i cudna szata graficzna. Cztery strony z naklejkami. Fantastyczna pozycja, którą warto mieć w swojej biblioteczce. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...