środa, 6 grudnia 2017

Tupcio Chrupcio i wychowanie przez czytanie

Seria książeczek Tupcio Chrupcio autorstwa Elizy Piotrowskiej opowiada o codziennych przygodach sympatycznej myszki. Dzisiaj przedstawię dwie książeczki z tego cyklu "Mówię prawdę!" oraz "Mama idzie do pracy".


Jest to nasze pierwsze spotkanie z Tupciem Chrupciem i powiem szczerze, że seria przypadła nam do gustu. Książeczki opowiadają o myszce w wieku przedszkolnym, która jak każdy maluch nie zawsze jest grzeczna. Bardzo często musi odnaleźć się w trudnych i nie zawsze zrozumiałych dla niej sytuacjach. Tupcio Chrupcio jest bohaterem, z którym chętnie utożsami się nasze dziecko. Bardzo lubimy książki, które pomagają w wychowaniu.

Twarda okładka na gąbce, czytelna, duża czcionka, wesołe i kolorowe ilustracje zajmujące całe strony czynią książkę bardzo atrakcyjną dla młodych odbiorców. Fantastyczna pozycja dla przedszkolaków, a nawet dwulatków. Ilustracje zajmują prawie całe strony, a tekstu jest stosunkowo niewiele i dzięki temu maluszek  nie będzie się nudził podczas czytania. Długość opowiadania jest idealnie dopasowana do małego odbiorcy.

Mama idzie do pracy

Wydawnictwo: Wilga
Autor: Eliza Piotrowska
Seria: Tupcio Chrupcio
Objętość: 24 strony
Typ okładki: gąbka
Format: 235 x 260 mm
Cena: 24,99 zł 19,99 zł

Tupcio Chrupcio, jak każdy maluch, chciałby jak najwięcej czasu spędzać z rodzicami. Kiedy dowiaduje się, że mama dostała pracę jest bardzo niezadowolony. Od tej chwili nic już nie jest takie jak dawniej. Z tej nowej sytuacji wynika jednak "coś" fajnego. Co? Przeczytajcie sami. Mówię prawdę!

Wydawnictwo: Wilga
Autor: Eliza Piotrowska
Seria: Tupcio Chrupcio
Objętość: 24 strony
Typ okładki: gąbka
Format: 235 x 260 mm
Cena: 24,99 zł 19,99 zł

Tupcio Chrupcio myśli, że kłamstwo popłaca. Ma więcej czasu dla siebie, bo nie trzeba myć łapek, zębów ...
Mały bohater dobrze wie, że nie powinien kłamać, ale z każdym dniem ilość kłamstw rośnie i rośnie. W końcu dostaje przykrą lekcję, że mówienie nieprawdy nie popłaca. Maluchy z lektury dowiedzą się również, że należy przyznać się do błędów i przeprosić za nie.

Opowieść nie tylko dla przedszkolaków, bo i starsze dzieci kłamią i należy im przypominać o konsekwencjach.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...