środa, 24 stycznia 2018

Gra o Tort - smakowite wyzwanie dla całej rodziny

Tym razem mamy bardzo słodką tematykę i karty. Zamieniamy się w mistrzów cukierniczych, którzy zrobią wszystko, aby wygrać turniej i upiec najpyszniejszy tort. "Gra o Tort" to kolejna świetna propozycja wydawnictwa Fabryka Kart Trefl - Kraków.


Kolorowo i pysznie
Pierwsze, co rzuca się w oczy to bardzo smakowite pudełeczko. W środku równie pysznie, a to za sprawą 45 dużych kart - warstw tortów oraz 5 mniejszych ze słodkimi dekoracjami. Stanowią one wraz z kartą okładki książkę kucharską. Mamy jeszcze obszerną instrukcję (spokojnie szybko się czyta, a jej układ jest przejrzysty), 4 karty Cukierników i Kuchcików, kartę Pierwszego Gracza, Kierunku, 3 żetony z drewnianą łyżką oraz po 4 karty Pomocy dla Kuchcików i Cukierników.Wszystkie elementy mają świetną grafikę, są bardzo ładne i wykonane zostały z największą starannością.


Zwycięzca 
Aby wygrać, musimy zgromadzić najwięcej punktów. W tym celu należy upiec tak wiele ciast, jak to tylko możliwe. Każdy smakołyk składa się z trzech Warstw ułożonych na sobie i udekorowanych. 


Warianty gry mamy cztery:
Kuchcik - proste zasady, dla początkujących i dla dzieci
Mistrz Kuchni - dla doświadczonych cukierników
Pojedynek Cukierników - gra dla dwóch osób
Pieczenie Zespołowe - fajna sprawa na imprezę


Jak gramy? 
Tasujemy karty Warstw i rozdajemy po 3 lub 4 karty, w zależności od liczby graczy, pozostałe układamy na środku stołu. Należy uważać, aby nie pokazywać swoich kart przeciwnikom. Każdy z graczy wybiera kartę Cukiernika oraz otrzymuje kartę Pomocy.

Rozpoczynający gracz bierze kartę Pierwszego Gracza i 3 żetony z drewnianą łyżką, którymi będzie płacił za swoje akcje, a możliwości wykorzystania mamy trzy:

Układanie kart.
Gracz może umieścić karty ze swojej ręki lub z ręki  swoich sąsiadów. Musi jednak przestrzegać dwóch zasad: warstwy muszą być układane po kolei zaczynając od dołu, a koszt ich ułożenia wzrasta z kolejną warstwą. Układanie podstawy będzie kosztować 1 łyżkę, a trzecia warstwa będzie kosztować 3 łyżki.

Odwrócenie kart
Gracz może odwrócić kartę swoją lub przeciwnika, koszt to 1 żeton z drewnianą łyżką. Jeśli karta nam podpasuje to możemy w tej samej turze wyłożyć ją na stół, ale trzeba za nią dać odpowiednią ilość żetonów z łyżką.

Odwrócenie karty Cukiernika 
kosztuje 2 żetony z drewnianą łyżką. W zamian mamy prawo przygotować dodatkowe ciasto poza trzema (nawet jeśli są nieukończone) lub uzyskać dodatkowy 1 żeton z drewnianą łyżką.

Po zakończonej turze dobieramy tyle kart warstw na rękę, aby odpowiadały ilości jaką otrzymaliśmy na początku gry.

Gra kończy się, kiedy zabraknie kart Warstw na stole i wszyscy gracze ukończyli swoją turę. Następnie wszyscy zliczają swoje punkty i wygrywa ten, który zdobył ich najwięcej. 


Taktyka, spryt , dobra pamięć i odrobina szczęścia to klucz do sukcesu. Gra rekomendowana jest dla dzieci powyżej 8 lat, ale w najłatwiejszą wersję grałam z 6-latkiem i nawet ładnie sobie radził. Fantastyczna rozrywka dla całej rodziny. Mamy aż 4 warianty gry, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...