niedziela, 11 lutego 2018

Dźwiękowe opowiastki. Pechowa budowa

Dzięki książce Dźwiękowe opowiastki. Pechowa budowa razem z moimi chłopcami przenieśliśmy się na hałaśliwą budowę. Była to wyprawa bardzo pouczająca i niezwykle udana.


Wydawnictwo: Olesiejuk
Seria: Dźwiękowe opowiastki
Objętość: 12 stron
Oprawa:  kartonowa boardbook
Format: 200 x 225 mm
Wiek: 3+
Cena: 20,74 zł

Na kartach książki znajdziemy kilkuminutową historyjkę, której bohaterami są robotnicy pracujący na budowie oraz ich ogromne pojazdy - wywrotka, dźwig, koparka, ciężarówki oraz betoniarka. Wszyscy razem stawiają potężne wieżowce. Nie wszystko idzie jednak jak po maśle, a to zbije się szyba, spadną cegły, czy pracownicy natrafiają na inną przeszkodę.

Ta książka dla dzieci to jednak nie tylko ciekawa opowieść o pracy na budowie. Czytając tekst dzieci odnajdują w nim małe obrazki mające swoje odpowiedniki na plastikowym panelu umieszczonym z boku książki. Otóż po ich wciśnięciu możemy usłyszeć warkot silnika, klakson, podnoszenie betonowych płyt, stukanie młotka, gwizdanie, dźwięk tłuczonego szkła oraz wiercenie wiertarki. Dźwięki fantastycznie ożywiają historyjkę i sprawiają, że maluch aktywnie uczestniczy w czytaniu.

Solidne wykonanie, zaokrąglone rogi, twarde kartki, odpowiednio zabezpieczone baterie to gwarancja jakości i bezpieczeństwa. Książeczka ma rewelacyjne ilustracje, a czytanie dodatkowo uatrakcyjniają elementy dźwiękowe. U nas zabawa nie kończy się na przeczytaniu opowieści. Mój dwulatek bardzo uważnie ogląda obrazki i dopytuje się o każdy szczegół. Taka niecodzienna lektura z pewnością spodoba się nie tylko maluchom, ale także starszym dzieciom, które potrafią już samodzielnie czytać.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękujemy
księgarni TaniaKsiazka.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...