środa, 14 lutego 2018

Kreatywnie z Coco

Dzisiaj przedstawiam dwie książeczki, które utrzymane są w meksykańskim klimacie - Coco. Naklejkowe mozaiki oraz Coco. Całkiem inna kolorowanka . Pomimo tego, że historia Miguela rozgrywa się m.in. w Krainie Umarłych w otoczeniu kościotrupów i duchów,  jest bardzo kolorowo i wesoło. 


Coco. Naklejkowe mozaiki

Wydawnictwo: AMEET 
Seria: Naklejkowe mozaiki
Objętość: 24 strony
Okładka: miękka
Format: 205 x 288 mm
Cena: 16,99 zł 14,99 zł

Coco. Naklejkowe mozaiki to aż 20 ciekawych zadań. Część polega na wyklejaniu odpowiednimi naklejkami oznaczonych cyframi pól. W ten sposób powstaje obrazek, np. ulubiona gitara Miguela, pies Dante, czy czaszka. Naklejki zajmują aż 8 stron. 
Na dzieci czeka również kolorowanie według kodu - danej liczbie odpowiada dany kolor. Starszy syn był niesamowicie ciekawy, co kryją ilustracje (bo nie zawsze można rozpoznać po konturach), więc zabawę zaczęliśmy właśnie od kolorowania.

Zadania wymagające nalepiania naklejek zostały wydrukowane na śliskich stronach, dzięki temu jeśli któraś z mozaik krzywo nam się przyklei, zawsze możemy bez problemu poprawić. Natomiast zadania do kolorowania są na zwykłym papierze, bardzo dobrze koloruje się je zwykłymi kredkami. Nie przebijają na drugą stronę. 

Coco. Całkiem inna kolorowanka

Wydawnictwo: AMEET 
Objętość: 64 strony
Okładka: miękka
Format: 204 x 275 mm
Cena: 13,99 zł 12,49 zł

Coco. Całkiem inna kolorowanka jest inna nie tylko za sprawą oryginalnej tematyki, ale także czarnego tła, na którym zostały narysowane ilustracje. Fantastyczny pomysł.
Na 64 stronach będziemy kolorować Miguela, jego najbliższych (rodziców, prababcię Coco), postaci oraz sceny z filmu animowanego. 
Ilustracje wydrukowane są dwustronnie na grubym papierze. Niektóre składają się z dużych elementów, a  inne zawierają mnóstwo szczegółów, każda jednak aż prosi się o pokolorowanie.
Kreatywne książeczki o 12-letnim Miguelu wydawnictwa AMEET to fantastyczny umilacz czasu. Fajnie sprawdzą się podczas podróży, a także w domu w deszczowe popołudnie. Doskonała rozrywka, a przy tym świetne ćwiczenie spostrzegawczości, cierpliwości oraz zdolności manualnych naszych dzieci.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...