niedziela, 11 marca 2018

Mr. Men i Mała Miss

W książeczkach z serii Mr. Men i Mała Miss poznamy nietuzinkowych bohaterów. Każda z opowieści przedstawia  emocję czy element osobowości. 


Do naszej biblioteczki trafiły trzy książeczki Mała Złośnica, Pan Bałagan i Pan Leniuszek. Wszystkie mają niewielki format zbliżony do kwadratu, miękką oprawę oraz proste, przejrzyste, kolorowe ilustracje. Każde z opowiadań jest niedługie i zabawne. Mała Złośnica to krótkie opowiadanie z przestrogą.  Oprócz tytułowej bohaterki poznamy całą plejadę postaci - pana Bufona, pana Łakomczucha, Małą Ślicznotkę, Małą Promyczek, pana Zapominalskiego, pana Zmartwionego, Małą porządnisię i pana Łobuziaka. Mała Złośnica uwielbia dokuczać innym i robić im niewybredne żarty. Pewnego dnia miarka się przebrała i Mała Promyczek postanawia zastawić na dowcipnisię pułapkę. Pan Leniuszek opowiada o wyjątkowo rozleniwiającej i sennej krainie, gdzie samo zagotowanie wody zajmowało dwie godziny, a ptaki latały tak powoli, że czasem spadały na ziemię. Pewnego dnia pan Leniuszek ma  bardzo niepokojący sen. W ostatniej książce Pan Bałagan tytułowy bohater spotyka na swojej drodze pana Schludnego oraz pana Czystego. Co z tego wyniknie? Zapraszam do lektury.

Moich chłopców ucieszyło to, że na odwrocie każdej książki znajduje się ilustracja i podpis każdego Mr. Mena lub Małej Miss. Postaci mają charakterystyczne kształty, kolory, elementy garderoby i często pojawiają się jako drugorzędne postacie w książeczkach. Rozpoznawanie ich w historyjkach to dla nas również świetna zabawa.
Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...