wtorek, 27 marca 2018

Naklejkowy atlas. Gwiazdy i planety

Dzisiaj przedstawiam kolejną fantastyczną pozycję, która pojawiła się w naszej biblioteczce. "Naklejkowy atlas. Gwiazdy i planety" sprawi mnóstwo radości młodym wielbicielom wszechświata.


Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: Holly Brook-Piper
Objętość: 24 strony
Okładka: miękka
Format: 210 x 280
Cena: 9,99 zł  7,79 zł

W książeczce mamy dużą porcję wyjątkowo łatwo i "bezboleśnie" przyswajalnej wiedzy o kosmosie. Na każdej stronie znajdziemy pełno ciekawostek i faktów. Przedszkolaki poznają wszystkie planety należące do naszego Układu Słonecznego, liczne konstelacje, a także różne obiekty, które można spotkać w kosmosie. Dzięki atlasowi dzieciaki dowiedzą się np., że Jowisz ma aż 69 księżyców albo, że w naszym Układzie Słonecznym jest 5 planet karłowatych: Ceres, Pluton, Haumea, Makemake i Eris. Zresztą nie tylko dzieci się przy nim uczą, sama dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o wszechświecie. Po lekturze nasza pociecha może sprawdzić swoją wiedzę w quizie. No i mamy jeszcze cztery strony zapełnione po brzegi kosmicznymi naklejkami, część z nich możemy wykorzystać do uzupełniania publikacji. Resztę mój 6-latek zużytkował do swoich prac plastycznych. Na uwagę zasługują również rewelacyjne ilustracje, które świetnie komponują się z treścią książki dla dzieci.

Pod względem merytorycznym i estetycznym jest bardzo dobrze. Polecam serdecznie, jeśli chcecie zarazić swoje maluch kosmicznym bakcylem. 


Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękujemy
księgarni TaniaKsiazka.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...