piątek, 23 marca 2018

Wiewiórki, które nie chciały się dzielić

Jeśli miałabym jednym zdaniem opisać nowość wydawnictwa Zielona Sowa "Wiewiórki, które nie chciały się dzielić", to brzmiałoby ono: Pięknie, zabawnie i z morałem!


Wydawnictwo: Zielona Sowa
Autor: Rachel Bright
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Objętość: 32 strony
Okładka: twarda
Format: 250 x 290 mm
Cena: 29,99 zł

Przyznam, że sięgnęłam po książkę zaintrygowana twardą okładką, przedstawiającą dwie nadąsane wiewiórki. Był to trafny wybór, bo w środku odnalazłam przepiękne ilustracje! Niesamowicie barwne, pełne szczegółów, wesołe, całostronicowe, przykuwające wzrok i uwagę moich chłopaków. Na szczęście książka okazała się nie tylko urocza, ale i mądra.

Poznajemy w niej wiewiórczy duet. Zwierzątka mają bardzo różne charaktery - Beztroski Cyryl całą jesień spędza na zabawie, a później odkrywa, że nie ma nic do jedzenia, podczas gdy Skrzętny Błażej ma już zapasy na zimę, ale chce mieć jeszcze więcej. Nagle na drzewie zauważają ostatnią w tym sezonie szyszkę! Rozpoczyna się szaleńczy wyścig. Komu uda się dostać smakołyk? Przeczytajcie sami.

Tekstu w książce jest nie za wiele, ale za to niesie on bardzo mądre przesłanie. Najmłodsi dowiedzą się, że gdzie dwóch się kłóci, tam trzeci korzysta, że warto się dzielić i mieć przyjaciół. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...