środa, 25 kwietnia 2018

ART. Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?

Dzisiaj przedstawiam książkę, która nie tylko stanowi wspaniałą ozdobę dziecięcej biblioteczki, ale także zawiera w sobie mnóstwo niesamowitej wiedzy o człowieku i wszechświecie - ART. Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?.


To książka , która ukazuje młodym czytelnikom, jak jesteśmy połączeni ze wszechświatem oraz w łatwy i przystępny sposób tłumaczy trudne zdawałoby się zagadnienia.

Dowiemy się czym jest przyroda, heliosfera, teoria Wielkiego Wybuchu, mikroorganizmy, bakterie, DNA oraz w jaki sposób czerpiemy energię ze Słońca. Poznamy cztery główne pierwiastki, z których zbudowany jest człowiek i wszechświat, łańcuch pokarmowy w glebie oraz zbadamy najgłębsze połacie oceanów i zwierzęta je zamieszkujące. Ciekawostek jest mnóstwo i muszę przyznać, że sama zdziwiłam się niejednokrotnie czytając lekturę. Nie wiedziałam, że rośliny rozróżniają czerwony, niebieski, daleką czerwień, ultrafiolet, i że potrafią mierzyć upływ czasu, a wszystkie ssaki mają obrazowe sny. To tylko kilka z wielu interesujących faktów o świecie, które możecie poznać dzięki tej szczególnej książce.

Zadziwiające jest w tej publikcji nie tylko życie, ale również wydanie. Twarda oprawa, świetnej jakości, grupy papier, niebanalne, niesamowicie barwne i idealnie dopasowane do treści ilustracje, czcionka w różnych formatach, kolorach i wielkości - to wszystko sprawia, że lekturę czyta się z wielką przyjemnością. Polecamy.


Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...