środa, 9 maja 2018

Basiowe przygody

Uwielbiamy książeczki autorstwa Zofii Staneckiej o przygodach pięcioletniej Basi. Dzisiaj przedstawiamy aż dwie - "Basia i tablet" oraz "Basia. Wielka księga słów".


Wizualnie książeczki nawiązują do poprzednich publikacji z serii Basia. Mamy identyczny format, czcionkę, twardą okładkę oraz jakże charakterystyczne i kolorowe ilustracje Marianny Oklejak, które  są świetnym dopełnieniem tekstu.

Basia i tablet

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Basia
Objętość: 24 strony
Okładka: twarda
Format: 200 x 250 mm
Cena: 16,99 zł 11,89 zł

Prędzej czy później nasze pociechy zaczną korzystać z tabletu, komputera, czy smartfonu. Do nas rodziców należy, aby pokazać im, jak mądrze i efektywnie poruszać się w tym nowym dla nich środowisku. "Basia i tablet" to pełna ciepła i humoru opowieść zwyczajnej rodzinie i świetny pretekst do rozmowy o nowych technologiach. Tablet może stanowić fantastyczną rozrywkę, ale ważne jest, by korzystać z niego z umiarem i nie popaść w uzależnienie, bo to prawdziwy "pożeracz czasu".  Bardzo przystępnie zostały wyjaśnione dzieciom te kwestie.   

Basia. Wielka księga słów

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Basia
Objętość: 144 strony
Okładka: twarda
Format: 200 x 250 mm
Cena: 39,99 zł 27,99 zł

Niesamowita książka, z której dowiemy się, jakie słowa są ważne dla Basi. Każdemu wyrazowi poświęcone są dwie strony, a uszeregowane są one w kolejności alfabetycznej. Jakie mamy wyrazy w tym ogromnym zbiorze? Całkiem zwyczajne, jak chociażby bałagan, bankomat, dziadek, pierogi z serem, rower. Są także dość osobliwe, jak błotne kotleciory, chaperon czy misiek Zdzisiek. Co ciekawe wyjaśnienie części z nich może zdziwić. Bo przecież dla nas nie zawsze te wyrazy znaczą to samo, co dla Basi.

Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...