wtorek, 1 maja 2018

Horse Club

Wydawnictwo AMEET wprowadziło na rynek nową serię książek Horse Club na licencji firmy Schleich®. Dzisiaj przedstawiam dwa pierwsze tomy "Horse Club. Wielki sekret" oraz "Horse Club. Niezwykła więź". Są to niezwykle ciekawe i ciepłe opowieści idealne dla miłośniczek koni! 


Wydawnictwo: AMEET 
Autor: Emma Walden
Seria: Horse Club
Objętość: 144 strony
Okładka: miękka
Format: 140 x 202 mm
Cena: 16,49 zł

W książkach Horse Club poznajemy perypetie czterech przyjaciółek - energicznej, rudowłosej Hannah, kreatywnej i uzdolnionej plastycznie Sofii, radosnej i uwielbiającej rywalizację Lisy oraz rozważnej i bystrej Sarah. Charaktery dziewczynek są różne, ale łączy je wspólna pasja. Uwielbiają swoje konie i spędzają w stadninie Lakeside każdą wolną chwilę.  W pierwszym tomie "Horse Club. Wielki sekret" sympatyczne bohaterki odnajdą w stajni skrzyneczkę, a w niej m.in. starą mapę okolicy z zaznaczonymi na niej znakami iks. Odkrywają pierwszy X, który okazuje się być ukrytym w lesie Peppertree wozem mieszkalnym. Tutaj dziewczynki postanawiają stworzyć sekretny Horse Club. Będą musiały również udaremnić niecne plany chciwego biznesmena pana Michaelsa. "Horse Club. Niezwykła więź" to kolejny tom cyklu, w którym nasze młode bohaterki przeżyją wiele niezapomnianych przygód. Po raz kolejny zabawią się w detektywa i odkryją co kryje się pod tajemniczym X oraz spróbują odnaleźć zaginioną kotkę.

Seria Horse Club została wydana bardzo ładnie. Miękka, kolorowa okładka, krótkie rozdziały, czytelna czcionka, a do tego czarno-białe ilustracje świetnie oddające charakter książki. Na końcu mamy słowniczek z przedstawionymi w skrócie bohaterami oraz miejscami występującymi w powieści.

Horse Club. Wielki sekret
Horse Club. Niezwykła więź
Z uwagi na dynamiczną akcję i prosty język, lekturę czyta się jednym tchem. Opowiada ona także o przyjaźni dzieci i koni. Przyjaźni, która uczy odpowiedzialności, szacunku oraz przywiązania. Książka jest naszpikowana nazwami i terminami związanymi z końmi i jeździectwem. To pozycja nie tylko dla wielbicieli koni, bo książka została napisana tak ciekawie, że nawet laik w dziedzinie jeździectwa, dobrze się bawi podczas lektury. Z niecierpliwością czekam na kolejne książki o losach czterech sympatycznych przyjaciółek i jestem przekonana, że będą równie pasjonujące!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...