niedziela, 6 maja 2018

W muminkowym świecie ...

Dzisiaj przedstawiam prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników Muminków. Specjalnie dla nich wydawnictwo Egmont przygotowało fantastyczne książeczki - "Muminek i pieśń oceanu"  oraz  "Muminek i urodzinowy guzik". Publikacje te są oparte na oryginalnych opowiadaniach Tove Jansson. 


Wydawnictwo: Egmont 
Autor: Tove Janson
Seria: Opowiadania z Doliny Muminków
Objętość: 32 strony
Okładka: miękka
Format: 210 x 260 mm
Cena: 16,99 zł  12,74 zł

Poznamy w nich nie tylko rodzinę muminków, ale również ich przyjaciół - Włóczykija, Ryjka, Paszczaka czy Małą Mi. "Muminek i urodzinowy guzik" to ciepła opowieść dla najmłodszych. Muminek budzi się w świetnym humorze, jest bardzo podekscytowany, bo dziś czeka na niego tort urodzinowy! Nie może doczekać się, kiedy rodzina i przyjaciele złożą mu życzenia. Nie wszystko jednak idzie po jego myśli, przyjaciele są bardzo zajęci i nie mają dla niego czasu. Czyżby zapomnieli o jego urodzinach? Kolejna historia "Muminek i pieśń oceanu" opowiada o niezwykłej podróży na Samotną Wyspę. Muminek zachęcony opowieściami taty Muminka postanawia odnaleźć muszlę, która śpiewa Pieśń Oceanu. Czy wszyscy szczęśliwie powrócą z wyprawy?

Książki zostały ślicznie wydane. Duży format, grube kartki i fantastyczne ilustracje. Całostronicowe, niesamowicie barwne i w przyjemnych kolorach ilustracje bardzo nam się spodobały. Czujemy taki muminkowy klimat, który pamiętam z bajek. Historyjki są niedługie, a ich treść została  idealnie dopasowana do młodszych dzieci. Warto mieć opowiadania z Doliny Muminków w swojej  biblioteczce.

Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...