poniedziałek, 11 czerwca 2018

Alpha, Bravo, Charlie. O kodach na morzu

"Alpha, Bravo, Charlie. O kodach na morzu" to pierwsza na rynku wydawniczym pozycja dla dzieci poświęcona kodom nautycznym, dzięki której najmłodsi opanują cztery różne języki żeglarskie.   


Podstawowe zagadnienia opisane zostały w jasny sposób, a nieskomplikowane słownictwo powoduje, że lekturę czyta się z przyjemnością. Na kolejnych stronach wytłumaczono czym jest alfabet fonetyczny, alfabet Morse'a, semafor, co to są i jak działają flagi sygnałowe. W dalszej części mamy przedstawione poszczególne litery alfabetu i odpowiadające im flagi sygnałowe, wyrazy z alfabetu fonetycznego, symbole z kodu Morse'a, znaki semaforowe. Przy każdej literze znajdziemy również ilustrację i krótki opis wybranego rodzaju jednostki pływającej. Na końcu publikacji umieszczono ciekawostki oraz glosariusz terminów morskich. Książka zawiera solidną porcję wiedzy, którą dzieci mogą praktycznie wykorzystać w zabawie. Dzięki kodom morskim będą mogły szyfrować wiadomości i prowadzić tajne rozmowy.

Twarda okładka, grube kartki i bajecznie kolorowe ilustracje sprawiają, że książka staje się ozdobą każdej biblioteczki. Wprawdzie jesteśmy przyzwyczajeni, że publikacje z serii ART  są pięknie i nietuzinkowo wydane, ale  i tak zawsze mnie zachwycają. 

"Alpha, Bravo, Charlie. O kodach na morzu"  to fantastyczna książka, która sprawiła, że mój 6-latek bardzo zainteresował się morskimi klimatami. Lipiec spędzamy nad Bałtykiem i syn już nie może się doczekać wyprawy do portu czy obserwowania przez lornetkę jednostek pływających, a w sierpniu mamy półkolonie żeglarskie.  Świetnym dopełnieniem książki jest zeszyt aktywnościowy "ART. O kodach na morzu". Znajdziemy w nim 24 kontury flag sygnałowych.  Zadanie dzieci polega na wycięciu ich oraz pokolorowaniu według wzoru umieszczonego z tyłu okładki. Tak powstanie flagowy alfabet - jedna flaga to jedna litera alfabetu. Teraz mogą szyfrować różne wiadomości tak, aby nikt postronny nie mógł ich odczytać.Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...