środa, 20 czerwca 2018

Czarodziejski Labirynt - wciągająca gra kafelkowa (6+)

Przedstawiam fantastyczną grę - "Czarodziejski Labirynt", którą pokochałam ja i mój 6-latek. Po pierwsze dlatego, że ma wciągającą mechanikę, a po drugie piękną oprawę graficzną. Poza tym możemy w nią grać nawet solo. 


Producent: Zielona Sowa
Kategoria wiekowa: 6+
Liczba graczy: 1 - 2 osób
Czas rozgrywki: 10 - 20 min.
Cena: 34,90 zł


Co mamy w pudełku?
W solidnym, niedużym, kartonowym pudełku znajdziemy 38 kafelków Labiryntu, 2 dwustronne kafelki Bohaterów, 6 kafelków Skarbów ( 3 skrzynie i 3 puchary), 2 kafelki Dzikich Pnączy  oraz instrukcję.


Ale o co chodzi?
Podczas gry wcielamy się w czarownicę lub czarodzieja. Nasze zadanie polega na zdobyciu skarbu, aby to zrobić musimy przekręcać lub przestawiać kafelki tak, aby utworzyły one drogę do skarbu. 


Labirynt: rozgrzewka (wariant solo)
Wybieramy swojego Bohatera. Rozkładamy 25 sztuk kafelek Labiryntu (rewersem do góry) oraz Skarby (3 lub 5 sztuk). Nasze zadanie polega na znalezieniu drogi przez labirynt, która połączy naszego Bohatera z wszystkimi Skarbami. Odsłaniamy dowolne kafelki Labiryntu, które możemy obracać o  90, 180 lub 270 stopni, ale nie można ich zamieniać miejscami. W tym wariancie mamy dodatkową zasadę - pomocny czar - za jego pomocą możemy raz w ciągu gry zamienić miejscami 2 dowolne kafelki Labiryntu. Bohatera i Skarby nie możemy przesuwać.


Labirynt: wyzwanie (wariant solo)
Zasady takie same, jak w wariancie wcześniejszym z tą różnicą, że mamy znaleźć drogę do 6 Skarbów, rozkładamy 36 sztuk kafelek Labiryntu oraz 2 kafelki Dzikie Pnącze. Po każdym naszym ruchu przesuwamy kafelki Dzikie Pnącze na pierwsze wolne pole (czyli bez Skarbu lub Bohatera) zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jeśli stworzymy drogę między Bohaterem a Dzikim Pnączem, to automatycznie przegrywamy. 


Labirynt: pojedynek (wariant dwuosobowy)
Tutaj mamy dwóch Bohaterów, a nasze zadanie polega na zdobyciu większej ilości Skarbów niż nasz przeciwnik. Ruchy wykonujemy na zmianę. 

"Czarodziejski Labirynt" to świetna gra, w której znakomicie działa zarówno wariant dla jednego gracza, jak i wariant dwuosobowy. Nie ukrywam, że nam najbardziej przypadł do gustu wariant solo, bo jednoosobówka doskonale się sprawdzi, kiedy chcemy miło spędzić czas,  a nie mamy towarzystwa. To również dobry sposób na rozwój spostrzegawczości, ćwiczenie umiejętności dobrego planowania i logicznego myślenia. Pomaga skutecznie gimnastykować umysł naszych dzieci. Dzięki elementowi losowości każda rozgrywka jest inna. Całość prezentuje się bardzo dobrze. Gra została genialnie zilustrowana przez Dobrosławę Rurańską.  Kafelki są wykonane z grubego kartonu i na pewno długo nam posłużą. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...