wtorek, 10 lipca 2018

Nauka i zabawa - Zmysły - Zapach

Dzisiaj przedstawię książeczkę, która bardzo mnie zaskoczyła. Nauka i zabawa - Zmysły - Zapach @WydawnictwoMartel to prawdziwa gratka dla każdego żądnego wiedzy przedszkolaka.


Wydawnictwo: @WydawnictwoMartel
Autor: Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
Objętość: 8 stron
Oprawa:  twarda, kartonowa
Format: 200 x 200 mm
Cena:  9,99 zł

W tej niezwykłej książce najmłodsi poznają zmysł powonienia. W treści tej nietuzinkowej opowieści autorka w bardzo przystępny sposób przemyca mnóstwo informacji. Zapach - przyjemny, ciężki, przykry, intensywny, silny, słaby, lekki, orzeźwiający, delikatny, mocny, drażniący, ostry, aromatyczny, ładny, miły, brzydki, cuchnący, wstrętny, zapach spalenizny, zgnilizny, kwaśny. Te wszystkie określenia poznają nasze dzieci. Czym jest zapach? Jak działa narząd ludzkiego węchu? Dlaczego podczas kataru gorzej czujemy zapach? Czy powietrze pachnie? Na te i inne pytania również znajdziemy odpowiedzi, ponieważ Nauka i zabawa - Zmysły - Zapach to prawdziwa skarbnica wiedzy. 

Warstwa graficzna jest bardzo ciekawa. Format jest dość duży, kwadratowy (20 cm), kartki wykonane z grubego kartonu o zaokrąglonych rogach. Całostronicowe ilustracje aż kipią kolorami, są sugestywne i kojarzą mi się z obrazkami dla maluszków. Trochę kłóci mi się to z treścią dla starszego odbiorcy. Bardzo wartościowa pozycja, która nie tylko "wygląda", ale również uczy. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...