niedziela, 1 lipca 2018

Smaczna Kuchnia - kasza i ryż

U mnie w domu kasza zawsze była traktowana trochę po macoszemu. Postanowiłam to zmienić i książka "Smaczna Kuchnia - kasza i ryż" mi w tym pomogła. Oderwałam się od typowych dań ziemniaczanych i mącznych. Wyszło smacznie i zdrowo. 


Wydawnictwo: @WydawnictwoMartel
Seria: Smaczna Kuchnia
Objętość: 280 stron
Oprawa:  twarda
Format: 210 x 210 mm
Cena:  39,99 zł

Na początku pozycji mamy wstęp, następnie spis treści i przechodzimy do meritum, czyli przepisów. Jest ich sporo i podzielone zostały na potrawy z wykorzystaniem różnych rodzajów kasz (kasza gryczana, kasza z jęczmienia, kasza z pszenicy, kasza kukurydziana, kasza jaglana i amarantus) oraz ryżu. Przepisy podane w książce są proste i bazują na łatwo dostępnych i rodzimych składnikach, jak np. cukinia, kalafior czy marchewka. Nie zabrakło również bardziej egotycznych propozycji ( sałatka ryżowa z tofu i mango). Mamy przepisy wegetariańskie, mięsne i coś na słodko. Z książki dowiemy się sporo ciekawostek i faktów o kaszy i ryżu.

Od strony wizualnej jest naprawdę dobrze. Poręczny, kwadratowy format, twarda okładka, gruby, świetnej jakości i miły w dotyku papier. Do tego przemyślany i elegancki układ. Każdy przepis zajmuje dwie strony. Pierwsza strona to kolorowe i bardzo apetyczne zdjęcie potrawy, a druga strona zawiera spis składników oraz przepis. Jest on dokładnie opisany krok po kroku.

"Smaczna Kuchnia - kasza i ryż" to fantastyczny zbiór potraw, z którego czerpię wiedzę i pomysły na przyrządzanie wspaniałych zup, sałatek, zapiekanek, pierogów i wielu innych smacznych potraw. Polecam z czystym sumieniem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...