środa, 8 sierpnia 2018

Przygoda z Vampiriną

Vampirina "Ina" Hauntley to mała wampirzyca, która przeprowadziła się wraz ze swoją rodziną - mamą Roksaną i tatą Bogdanem - z Transylwanii do Pensylwanii. Tutaj prowadzą Straszny Pensjonat dla podróżujących straszydeł i potworów. Dzisiaj przedstawię aż trzy książki, które ukazały się nakładem wydawnictwa EgmontWydawnictwo: Egmont Polska
Autor: Chelsea Beyl
Seria: Kocham ten film
Objętość: 64 strony
Okładka: twarda
Format: 216 x 285
Cena: 24,99 zł  18,74 zł

W książce znajdziemy trzy oddzielne opowiadania. W pierwszym rodzina Hauntleyów będzie miała nietypowych gości w Strasznym Pensjonacie. Kolejne dwie historie ukazują, jak w Transylwanii wygląda przyjęcie niespodzianka oraz jak wampiry obchodzą walentynki.
Dodatkowym atutem książki jest ładne wydanie - twarda okładka, śliski papier, różny styl i wielkość czcionki  oraz niesamowicie barwne ilustracje zajmujące większą część strony. To wszystko sprawia, że książeczkę czyta się z prawdziwą przyjemnością.Wydawnictwo: Egmont Polska
Autor: Chelsea Beyl
Seria: Biblioteka Mądrego Dziecka
Objętość: 24 strony
Okładka: twarda
Format: 216 x 285
Cena: 15,99 zł  10,71 zł

Pola wpada na pomysł, aby zrobić u Vampiriny nocowankę. Ina ochoczo się zgadza, a później uświadamia sobie, że tej nocy będzie pełnia księżyca ... I pies Wilczek zmieni się w wilkołaka. Sytuacji nie ułatwia fakt, że Magda jest dość strachliwą dziewczynką i nie jest wtajemniczona w wampirzy sekret Iny. W dodatku na imprezę wprasza się wścibski sąsiad Edgar.

Książka jest bardzo kolorowa i na pewno przyciągnie uwagę naszych pociech.  Podoba mi się, że dzięki serii Biblioteka Mądrego Dziecka młodzi odbiorcy nie tylko poznają ciekawą i zabawną opowiastkę, ale także wartości jakimi należy kierować się w życiu. 


Wydawnictwo: Egmont Polska
Autor: Chelsea Beyl
Seria: Chwyć bajeczkę!
Objętość: 24 strony
Okładka: miękka
Format: 208 x 278 mm
Cena: 6,99 zł  5,24 zł

Publikacja dedykowana jest młodszym dzieciom - przedszkolakom. Na początku krótko przedstawiono bohaterów opowieści, Vampirinę, jej rodziców, Polę, ducha Emila oraz maszkarona Gregorię. Następnie przeżyjemy z Iną pierwszy dzień w nowym domu oraz poznamy jej sąsiadów. Na ostatnich 7 stronach mamy zadania do wykonania - m.in. labirynty, wyszukiwanie różnic, kolorowanie, odszukiwanie przedmiotów na obrazku i zadania na liczenie. Wydanie jest bardzo oryginalne, bowiem mamy wycięty uchwyt, za który dzieci mogą przenosić lekturę.
Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...