środa, 10 października 2018

Kubuś i Przyjaciele

Dzisiaj u mnie w Kubusiowym klimacie, a to za sprawą dwóch ciekawych książek wydawnictwa Egmont - "Chłopiec, balonik i miś. Kubuś i Przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś?" oraz "Mała księga mądrości Kubusia. Kubuś i Przyjaciele".


Chłopiec, balonik i miś. Kubuś i Przyjaciele. Krzysiu, gdzie jesteś?

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Brittany Rubiano
Seria: Ilustrowana opowieść
Objętość: 40 stron
Oprawa: twarda
Format: 285 x 216 mm
Cena: 24,99 zł 18,74 zł

Opowieść jest napisana na podstawie najnowszego filmu Disneya "Krzysiu, gdzie jesteś?". Pewnego dnia do Stuwiekowego Lasu powraca dorosły już Krzysztof. Nie może się jednak skupić i w pełni cieszyć ze spotkania z Kubusiem Puchatkiem, bo rozpraszają go ważne sprawy. Mężczyzna goniąc za ważnymi papierami nawet nie zauważa, kiedy miś znika. Szukając przyjaciela Krzysztof powoli zaczyna zdawać sobie sprawę, jak ważna jest dziecięca wyobraźnia i radość z życia.
Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie z cudownymi, klasycznymi ilustracjami Disneya zajmującymi większą część strony. Historia jest przeznaczona dla młodszych dzieci, więc fabuła nie jest mocno rozbudowana. 

Mała księga mądrości Kubusia. Kubuś i Przyjaciele

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Brittany Rubiano
Seria: Kubuś i Przyjaciele
Objętość: 216 stron
Oprawa: miękka
Format: 125 x 188 mm
Cena: 29,99 zł 22,49 zł

Z opowieści o Kubusiu Puchatku możemy się bardzo wiele nauczyć, a książka "Mała księga mądrości Kubusia. Kubuś i Przyjaciele" to takie kompendium misiowych (i nie tylko) mądrości. Złote myśli pogrupowane są na 14 tematów, m.in. o przyjaźni, przygodach, troskach, pogodzie czy byciu sobą. Sama idea stworzenia takiej książki bardzo mi się spodobała. Mamy tutaj cytaty, które bawią i skłaniają do refleksji. Wydanie jest bardzo ładne z przepięknymi ilustracjami.
Księgarnia EGMONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...