czwartek, 11 października 2018

Szkoła trzęsiportków. Magiczny chomik

"Szkoła trzęsiportków. Magiczny chomik" to ciekawa propozycja dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.


Wydawnictwo: Zielona Sowa
Autor:  Pamela Butchart
Seria: Szkoła trzęsiportków
Objętość: 112 stron
Okładka: miękka
Format: 128 x 198 mm
Cena: 16,99 zł

Książka wpasowuje się w lukę między książkami z obrazkami, a  długimi opowieściami. Idealna dla dzieci, które jeszcze nie potrafią się odpowiednio skupić i potrzebują dodatkowej zachęty w postaci ilustracji. Obrazki są ładne, a utrzymanie szaty graficznej w żółtej kolorystyce bardzo nam się spodobało.

Witajcie w Szkole Trzęsiportków! Bohaterami książki jest 16-ścioro dzieci z klasy 2B, które mają niesamowicie bujną wyobraźnię i w praktycznie każdym zdarzeniu dopatrują się działania sił nadprzyrodzonych. Czyni to lekturę nie tylko zabawną, ale także wciągającą. Mamy tu trzy krótkie opowieści. W pierwszym poznamy magicznego chomika, który jest w stanie zmusić każdego do wykonywania swojej woli. W kolejnym Ewa zacznie zmieniać się w muchę, a w ostatnim Maks stanie się robotem.

Opowiadania nie tylko stanowią doskonałą rozrywkę, ale zawsze przekazują naszym dzieciom, jakieś wartościowe przesłanie czy wiedzę. A to maluchy dowiedzą się, jak opiekować się odpowiedzialnie żywym zwierzątkiem, dlaczego łakomstwo nie popłaca, czy co to jest kwarantanna. Nam najbardziej przypadła do gustu historia Dziewczynka i mucha. Niemniej wszystkie przeczytaliśmy z wielkim zainteresowaniem i na pewno sięgniemy po kolejne tytuły z serii. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...