środa, 14 listopada 2018

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Elementarz

Prędzej, czy później nasza pociecha wykaże zainteresowanie nauką czytania. Naszym zadaniem, jako rodziców jest pomóc dziecku odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Jak więc nauczyć dziecko czytać? Na pewno sprawdzi się tutaj propozycja wydawnictwa AMEET -"Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Elementarz". 


Wydawnictwo: AMEET
Seria: Przygoda z Czytaniem
Objętość: 96 stron
Okładka: twarda
Format: 220 x 200 mm
Cena: 34,99 zł

Z elementarza mogą korzystać zarówno dzieci, które nie znają liter, jak i te, które już zaczęły naukę czytania. Pierwsze, na co zwróciłam uwagę to niezwykle przemyślany układ. Jest naprawdę przejrzyście.


Na początku najmłodsi poznają litery składające się na podstawowy 24-literowy alfabet, później litery ze znakami diakrytycznymi ( ą, ę, ó, ż, ć, ń, ś, ź) , następnie dwuznaki ( ch, cz, dz, rz, sz), dwuznaki ze znakami diakrytycznymi ( dź, dż), a na koniec zmiękczenia i zmiękczenie dwuznaku (ci, ni, si, zi, dzi).


Litery prezentowane są w czterech wariantach: małe i wielkie drukowane oraz pisane (w liniaturze). Dodatkowo mamy zapisany wyraz podstawowy z podziałem na sylaby oraz głoski. Jest on zilustrowany obrazkiem. Dzięki temu dzieci utrwalają sobie wprowadzaną literę. Litery, które poznaje dziecko przedstawione są w nagłosie (na początku wyrazu), śródgłosie (w środku wyrazu) oraz w wygłosie (na końcu wyrazu). Są one zawsze wyszczególnione na niebiesko, a więc bardzo widoczne dla dzieci.


Czytanki mają urozmaiconą formę (listy, rymowanki, opowiadania) i stopniowo są coraz dłuższe. Na pierwszych stronach Elementarza składają się z kilku słów i zostały zapisane z podziałem na sylaby, a na końcu zajmują całą stronę. Teksty są ciekawe, zabawne i poruszają tematykę atrakcyjną dla najmłodszych. Wszystkie te cechy sprawiają, że dziecko nie nudzi się podczas nauki i szybko widzi efekty swojej pracy, a to motywuje je do dalszych ćwiczeń. A jak wiemy "ćwiczenie czyni mistrzem".


Nie bez znaczenia jest, że elementarz jest pięknie wydany i od razu przyciąga uwagę dziecka. Twarda oprawa, świetnej jakości papier, dużą czcionka i 96 stron z ulubionymi bohaterami znanymi z filmów i seriali Disneya. Ilustracje są niesamowicie barwne. Mogę się założyć, że ten elementarz może stać się ulubionym, domowym podręcznikiem niejednego dziecka.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...