wtorek, 2 lipca 2019

Minecraft. Noc nietoperzy

Zauważyłam, że mój starszy syn coraz częściej czyta sam swoje książki, ale tylko te, które go naprawdę wciągną. Najnowszym naszym odkryciem jest druga oficjalna powieść na licencji Minecrafta z serii „Kroniki Woodsword”. "Minecraft. Noc nietoperzy" poleciłabym dzieciom w przedziale wiekowym 7-13 lat.


Tej książki nie można ominąć. U nas to pozycja obowiązkowa, zwłaszcza na wakacyjny wyjazd. Wartka, trzymająca w napięciu akcja to klucz do sukcesu. Bardzo spodobał nam się klimat opowieści. Poznamy tutaj piątkę przyjaciół, uczniów szkoły Woodsword i zaciętych graczy Minecraft - Morgan, Ash, Harper, Po i Jodi. Dzięki tajemniczym goglom mogą przenieść się do komputerowego świata Minecrafta. Tym razem ze szkolnych szybów wentylacyjnych wylatuje stado nietoperzy. Dzieci nie wiedzą skąd wzięły się tam te ssaki. Jakby tego było mało przyjaciele zauważają, że z pracowni komputerowej zniknęła szósta para gogli. Ktoś oprócz nich zna ich tajemnicę.

Lektura napisana została zrozumiałym językiem i przemyca sporo edukacyjnych informacji. Dzieci dowiedzą się wiele na temat życia i zwyczajów nietoperzy, a także poznają sztukę Szekspira Sen nocy letniej.Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Krótkie rozdziały, różne style, kolory i wielkości czcionki dodatkowo zachęcają młodszych czytników do samodzielnej lektury. Do tego twarda oprawa i mnóstwo humorystycznych, czarno-białych ilustracji, które doskonale komponują się z treścią i umilają lekturę.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...