niedziela, 16 lutego 2020

Hania Humorek i Przyjaciele - Poszukiwanie Smrodkodonta (8) oraz Pogromca asteroid (9)

Dzisiaj przedstawiam książki o jednej z naszych ulubionych literackich postaci. Seria "Hania Humorek i Przyjaciele" to propozycja dla młodszych dzieci. Mamy tu bowiem mnóstwo kolorowych ilustracji i odpowiednią ilość tekstu. 


Książki zostały fantastycznie wydane w miękkiej oprawie z dwoma skrzydełkami, do tego świetnej jakości kremowy papier. Śliczne, kolorowe ilustracje zajmują sporą część strony i doskonale komponują się z czytanym tekstem. Duża i czytelna czcionka idealnie sprawdzi się dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Publikacje mają 64 strony i składają się z 3 rozdziałów. 

Poszukiwanie SmrodkodontaMłodszy brat Hani, Smrodek, ma nową pasję paleontologię. Wzorem dzieci, które wykopały kość mastodonta i pterozaura, chce odnaleźć kieł prehistorycznego kota szablozębnego i znaleźć się na okładce czasopisma "Młody Naukowiec". W tym celu jak szalony ryje ziemię i kopie doły na podwórku. Hania wraz z przyjaciółką brata, Zosią, postanawia pomóc Smrodkowi w dokonaniu spektakularnego odkrycia.
Smrodek wraz ze starszą siostrą nocują w ogródku za domem, aby móc obserwować kometę Shermana Holma. Kolejnego dnia chłopiec wraca do domu z niepokojącą wiadomością - ku Ziemi nadlatują asteroidy. Na rodzinie nie robi to większego wrażenia, ale Smrodek postanawia w piwnicy przygotować asteroidoodporny bunkier. Będzie musiał także wymyślić nazwę dla własnej gwiazdy. 

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...