czwartek, 17 listopada 2016

Gregor i Kod Pazura - Suzanne Collins

Gregor i Kod Pazura to piąty i zarazem ostatni tom serii "Kroniki Podziemia", która opowiada o 12-letnim chłopcu o imieniu Gregor. Nasz bohater przez przypadek odkrył niezwykłą krainę, znajdującą się pod współczesnym Nowym Yorkiem. Zamieszkują w niej fantastyczne, ludzkich rozmiarów stwory.


Wydawnictwo: IUVI 
Autor: Suzanne Collins 
Seria: Kroniki Podziemia 
Objętość: 368 stron 
Okładka: miękka ze skrzydełkami 
Format: 13,5 x 20,5 cm 
Cena:  34,90 zł 23,38 zł

Wojna ze Szczurami staje się nieunikniona. Gregor dowiaduje się, że ostatnie proroctwo przepowiada śmierć wojownika. Jakby tego było mało chłopiec musi zmierzyć się z chorobą mamy, obawą o bezpieczeństwo sióstr oraz z rosnącym uczuciem do młodej królowej Luksy. Tymczasem niespodziewanie dowództwo nad obroną Regalii zostaje przekazane pragmatycznej Solvet. Kod Pazura, który jest niezbędny do zwycięstwa może złamać tylko nowa ... księżniczka. Czy chłopiec zdoła ochronić rodzinę? Czy ktoś uratuje Gregora? W książce Gregor i Kod Pazura nie wszystko jest tym, czym się wydaje. Zapraszam do lektury.

Fabuła jest bardzo ciekawa. Książkę dobrze i szybko się czyta. Nie znajdziemy tu schematyczności, nudnych dialogów, czy zbędnych opisów. Nie będziemy również narzekać na brak akcji. W ostatnim tomie poznamy odpowiedzi na niedopowiedziane sprawy z poprzednich części.

Z seriami bywa tak, że czasem autorzy nie są w stanie nadążyć za tempem, które narzucili we wcześniejszych książkach i czytelnik najzwyczajniej zaczyna się nudzić. Tak nie było w przypadku serii "Kroniki Podziemia".  Suzanne Collins poradziła sobie doskonale i najchętniej kontynuowałabym czytanie książek o Gregorze i jego przyjaciołach.Dziękuje Wydawnictwu IUVI za egzemplarz recenzencki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...