czwartek, 23 kwietnia 2015

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby (Studio Astropsychologii).

Kochani dzisiaj przedstawię książkę Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby wydawnictwa Studio Astropsychologii. Według mnie ta pozycja powinna znaleźć się w naszej domowej biblioteczce. Niestety każdy z nas wcześniej czy później będzie musiał zmierzyć się z tym trudnym tematem, jakim jest śmierć kogoś bliskiego. 


Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Autor: Freya v. Stülpnagel
Objętość: 152 strony
Okładka: miękka
Format: 145x205 mm
Cena: 25,40 zł

Śmierć kogoś bliskiego to jeden z największych kryzysów w życiu, na który nigdy nie jesteśmy przygotowani. Książka adresowana jest do wszystkich osób pogrążonych w żałobie po stracie ukochanej osoby. Podpowiada również jak odnaleźć się w sytuacji i jak zareagować, gdy ktoś z naszego otoczenia straci najbliższą osobę.Autorka Freya v. Stülpnagel napisała ten poradnik po samobójczej śmierci swojego syna. Zrezygnowała z dotychczasowej pracy i jako psychoterapeutka zaczęła pomagać osobom, które są pogrążone w żałobie.

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby składa się z siedmiu głównych części. Poradnik wyjaśnia wiele kwestii dotyczących śmierci - istoty żałoby, samobójstwa, odejścia członków rodziny: rodziców, dziecka, brata, siostry oraz ukochanej osoby. Znajdziemy tutaj również rady dla otoczenia, które musi radzić sobie z żałobą bliskiej osoby. Całość przeplatana jest nastrojowymi, refleksyjnymi wierszami oraz czarno-białymi ilustracjami. Książka napisana jest prostym, zrozumiałym językiem. Z pewnością będzie zrozumiała dla każdego.

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby jest to swoisty poradnik, w których znajdziemy wiele cennych wskazówek , jak radzić sobie ze śmiercią kogoś bliskiego, ale także jak pomóc osobom pogrążonym w żałobie. Wiadomo, że ta książka nie jest vademecum na całe zło i nie uczyni cudu. Warto jednak przyswoić sobie kilka informacji, które być może sprawią, że będzie nam odrobinę lżej.

Dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii za egzemplarz recenzencki.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...