poniedziałek, 14 listopada 2016

Czytam i Główkuję

Niedawno nakładem wydawnictwa Egmont ukazały się kolejne książeczki z serii wspierająca rozwój umiejętności matematyczno - logicznych u dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Ja dziś przedstawię dwie z nich Król Gromoryk i niezwykła zbroja oraz Fredek i koło fortuny.


Król Gromoryk i niezwykła zbroja   

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Wojciech Widłak
Seria: Czytam i Główkuję
Objętość: 32 strony
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Czytelnicy: 4 - 5 lat
Format: 160 x 200 mm
Cena: 14,99 zł 13,49 zł

Książeczka idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku  4-5 lat. Przegotuje najmłodszych do nauki matematyki w szkole. Mamy tutaj ciekawą historyjkę oraz krótkie zadania do wykonania, które nawiązują do przeczytanego tekstu.

Kolejny raz spotykamy nietuzinkowego króla Gromoryka i jego towarzysza kota Gadułę. Podczas czyszczenia królewskiej garderoby rozsypuje się na kawałki cenna zbroja, w której władca oświadczył się królowej Dobrochnie. Przed królem i jego przyjacielem stoi nie lada wyzwanie. Czy uda się poskładać pancerz i co z tego wyniknie?

Barwne, zabawne ilustracje oraz tekst zajmują około 3/4 strony. Na pozostałej części mamy zadanie do wykonania. Najmłodsi zaznajomią się z szeregowaniem przedmiotów i sytuacji, liczeniem, zagadnieniem przyczyna - skutek. Na końcu książeczki umieszczono naklejki, które wykorzystujemy przy wykonywaniu zadań oraz dyplom, który jest nagrodą dla dziecka i stanowi świetną motywację.Fredek i koło fortuny

Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka
Seria: Czytam i Główkuję
Objętość: 48 stron
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Czytelnicy: 5 - 7 lat
Format: 160 x 200 mm
Cena: 14,99 zł 13,49 zł

Książeczka dedykowana dla dzieci w wieku powyżej 5 lat.

Znajdziemy tutaj ciekawe opowiadanie oraz szereg zadań do rozwiązania. Kosmita Fredek, który awaryjnie wylądował na Ziemi, w dalszym ciągu próbuje naprawić swój statek kosmiczny. Pomaga mu cała rodzina Jagody. Czy nasz bohater zostanie zdemaskowany ? A może  zawrze nową znajomość? Zapraszam do lektury.

Konstrukcja książeczki jest taka, jak w przypadku poziomu pierwszego ( mamy również naklejki oraz dyplom). Różni się objętością tekstu oraz ilością zadań, które nierzadko zajmują całe strony. Najmłodsi uczą się liczenia, dodawania, szeregowania, ustalania kolejności zdarzeń, czy odróżniania kształtów.
Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...