poniedziałek, 12 lutego 2018

Puzzle inne niż wszystkie ...

Dziś pokażę wam nasze najnowsze "puzzlowe" odkrycie. Tym razem to nowość wydawnictwa Zielona Sowa - Ułóż mi bajkę! Puzzlowe przygody Wiewiórki Kitki. Zabawa nie polega na odtworzeniu konkretnego obrazka, ale dziecko przy pomocy puzzli może według swojego pomysłu ułożyć jedną dłuższą opowieść albo kilka krótszych.


W solidnym kartonowym opakowaniu stylizowanym na książkę znajdziemy 12 dużych, kolorowych puzzli - 2 początkowe, 8 środkowych oraz 2 końcowe - które można dowolnie ze sobą łączyć. 


Puzzle zostały wykonane bardzo starannie z grubej tektury. Elementy świetnie wykrojone, łatwo się ze sobą łączą, nie strzępią się. Dwulatek bez problemu poradzi sobie ze złączeniem puzzli.


Obrazki mają żywą kolorystykę i zawierają mnóstwo szczegółów. Już sama analiza puzzli to świetna zabawa. Główni bohaterowie - wiewiórka i dzik - prezentują całą gamę emocji.Układać puzzle lubimy, bo łączymy wówczas przyjemne z pożytecznym. Świetna zabawa, która uczy cierpliwości, umiejętności skupienia, ćwiczy pamięć oraz sprawność manualną dłoni.Podoba nam się, że zabawa nie kończy się po ułożeniu obrazka, ale wręcz dopiero się zaczyna. Teraz czas na kreatywne opowiadania. To świetne ćwiczenie rozwijające słownictwo.  Niecodzienne puzzle z serii "Ułóż mi bajkę!" sprawdzą się zarówno u 2- jak i 6-latka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...