środa, 17 czerwca 2020

Elementarz mądrego dziecka

Nie zawsze w przedszkolu czy szkole nauczyciel potrafi zainteresować dzieci wiedzą i z pasją im ją przekazać. Na szczęście wydawnictwo Greg wydało fantastyczną serię, o której Wam już pisałam na blogu (TUTAJ). Dziś bliżej przedstawię "Elementarz mądrego dziecka".


To bardzo ciekawa pozycja dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Cały sekret książki polega na przekazywaniu sporej dawki wiedzy o otaczającym nas świecie w formie zabawnych wierszyków. Takie rymowanki nie tylko wpadają w ucho, ale co najważniejsze także zostają w głowach. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych są barwne, wesołe ilustracje oraz zdjęcia. Do tego twarda oprawa i świetnej jakości papier. Publikacja jest dopracowana pod każdym względem.


Treść jest tak dobrana, że raczej nie będą konieczne żadne wyjaśnienia z naszej strony. Tematy tu zebrane podzielone zostały na dziesięć rozdziałów. Zagadnienia, jakie zostały przedstawione dotyczą kosmosu, układu słonecznego, Słońca, Planety Ziemi, Księżyca, kontynentów oraz mapy świata. Dzieci dowiedzą się  także o położeniu geograficznym Polski, symbolach narodowych, hymnie oraz głównych miastach naszego kraju.


Przedszkolaki poznają ptaki, zwierzęta zamieszkujące nasze lasy, zjawiska przyrody i pory roku. W rozdziale Ekologia mamy szereg wskazówek, jak możemy pomóc naszej planecie. Przedstawiono nawet tak zdawałoby się abstrakcyjne dla najmłodszych zagadnienia, jak podatki czy umowa o pracę.


Dla mnie najciekawszy temat dotyczył bezpieczeństwa dzieci m.in nieufaniu nieznajomym czy kradzieży danych osobowych. Oj, na każdym kroku trzeba przestrzegać nasze maluchy i tłumaczyć, jak mają się zachować np. gdy się zgubią. Najmłodsi poznają także dobre maniery, liczby od 1 do 10 oraz alfabet. Jak sami widzicie faktów, ciekawostek jest mnóstwo i "Elementarz mądrego dziecka" z pewnością zaspokoi głód wiedzy niejednego przedszkolaka.


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...