poniedziałek, 9 września 2019

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych dla dzieci żądnych wiedzy

Dzisiaj prawdziwa gratka dla dzieci zafascynowanych przyrodą. "Drzewa. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych" towarzyszył nam na spacerach, a w kuchni zgłębialiśmy "Pożywienie. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych". Fantastyczne propozycje nie tylko dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale również dla ciekawskich przedszkolaków. 


Książeczki są bardzo przyjemnie wydane - duży format, piękna szata graficzna i świetnej jakości papier. Jest przejrzyście, informacji i ciekawostek jest sporo, a do tego zadania, które dziecko będzie mogło wykonać i utrwalić swoją wiedzę.

Pożywienie. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych.
to prawdziwa skarbnica wiedzy. Dzieci dowiedzą się czym jest jedzenie, czy można jeść wszystkie grzyby, jak oznaczana jest żywność ekologiczna, czym jest żywność wysoko przetworzona, substancje dodatkowe, ukryty cukier, jaki smak może mieć żywność, jakie składniki odżywcze powinny znaleźć się na talerzu, czym są alergie pokarmowe oraz dlaczego warto jeść produkty sezonowe i warzywa strączkowe.  Z zadań czeka na dzieci m.in. hodowanie pomidorków koktajlowych, przygotowanie pysznych dań ( zupa dyniowa, bezglutenowe ciasto czekoladowe). Do części z nich należy wykorzystać elementy do wycięcia z końcowych stron książki . Drzewa. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Książka zaczyna od zupełnych postaw, czyli wyjaśnieniu czym są rośliny, a czym zwierzęta. Dzieci będą miały za zadanie wskazać i pokolorować rośliny. Następnie przechodzimy do sedna sprawy - drzew. Dzieci dowiedzą się, dlaczego drzewa są tak ważne dla środowiska i  ludzi, ile mają lat najstarsze z nich, jak zmieniają się wraz ze zmianą pór roku oraz jakie zwierzęta je zamieszkują . Poznają i samodzielnie wykonają cykl życiowy dębu, liścia i pokolorują młode roślinki. Kolejne zadanie polega na dopasowaniu liści, owoców lub kwiatów do odpowiedniego drzewa liściastego lub iglastego. Dzieci poznają również różnicę między kasztanem jadalnym a niejadalnym oraz nauczą się mierzyć wysokość drzew.


2 komentarze:

  1. Superowy jest ten zeszyt. Mimo iż służy do nauki myślę, że zapewni również mnóstwo zabawy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie bardzo fajna propozycja. Dziękuję za inspirację na prezent :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...