czwartek, 14 maja 2015

Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce - Yvette Żółtowska- Darska.

Dzisiaj prawdziwa gratka dla młodych fanów piłki nożnej. Nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się biografia dla dzieci  Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce.


Wydawnictwo: Egmont Polska
Autor: Yvette Żółtowska- Darska
Seria: Piłka nożna
Objętość: 192 strony
Okładka: Flexi
Format: 170 x 240
Cena: od 27,00 zł

Cristiano Ronaldo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. Jest idolem dla najmłodszych, a my dorośli patrząc na Ronaldo widzimy przede wszystkim sławę i pieniądze. Mało kto zastanawia się, jakim sposobem, ten pochodzący z ubogiej rodziny chłopiec, osiągnął tak wiele. Autorka Yvette Żółtowska- Darska w książce Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce w ciekawy sposób opowiada losy tego wyśmienitego piłkarza.

Biografia jest dedykowana młodszym czytelnikom, a świadczy o tym już pierwszy rzut oka na okładkę. Książka składa się z czterech głównych części, przedstawiających różne etapy w życiu piłkarza. Na początku każdej z części znajdziemy mnóstwo ciekawostek i zdjęć przybliżających nie tylko samą postać Ronaldo, ale również jego rodziny, kolegów z boiska, czy miejsc w którym przebywał. Tak więc poznamy przepiękną wyspę Maderę, stolicę Portugalii Lizbonę, Manchester, czy Madryt. Rozdziały są krótkie (maksymalnie dwustronicowe) , napisane prostym i zrozumiałym dla najmłodszych językiem. Spodobało mi się, że prawidłowa wymowa zagranicznych nazwisk została zapisana w nawiasie.

Na uwagę zasługuje również bardzo ładne i zachęcające najmłodszych do sięgnięcia po biografię wydanie. Szata graficzna jest bardzo oryginalna i przemyślana. Książka jest wręcz naszpikowana przepięknymi, kolorowymi zdjęciami, które przyciągają wzrok nie tylko dzieci. Czcionka jest duża i wyraźna.

Ronaldo to uniwersalna opowieść o żelaznej woli i determinacji w drodze na szczyt. O niezwykłym talencie, sile marzeń i ciężkiej pracy. O piłce nożnej, dla której czasem trzeba poświęcić bardzo wiele.

Kochani, jeśli jesteście z Warszawy lub okolic, to polecam udać się na VI Warszawskie Targi Książki, które odbywają się w dniach 14 - 17 maj 2015.

Egmont Polska serdecznie zaprasza wszystkich małych i dużych czytelników do odwiedzenia stoiska nr 114 w sektorze D16. W tym roku wiele premierowych publikacji zarówno dla najmłodszych, jak i młodzieży oraz bestsellery wydawnictwa będą sprzedawane w promocyjnych cenach z 25% rabatem z okazji Jubileuszu 25 Lat Wydawnictwa Egmont. Odbędą się również spotkania z autorami m.in. z autorką książki o Ronaldo Yvette Żółtowską- Darską.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...