niedziela, 3 maja 2015

Książka pod tytułem. Tom 1 - Robert Trojanowski.

Dzięki wydawnictwu Kaktus w mojej biblioteczce pojawiła się  Książka pod tytułem. Tom 1. Nie jest to książka w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Co w niej takiego niezwykłego? Zapraszam do lektury.


Wydawnictwo: Kaktus
Autor: Robert Trojanowski
Objętość: 224 strony
Okładka: miękka
Cena: od 14,00 zł

Autor dedykuje książkę swoim Dzieciom i myślę, że właśnie najmłodsi będą mieli największą frajdę przy wypełnianiu rozmaitych poleceń. Chociaż nie powiem, żebym ja się źle bawiła ;)

Już okładka zachęca nas do wykazania się kreatywnością, bowiem musimy nadać książce tytuł oraz wpisać autora.

Na każdej stronie znajdziemy inne zadania, jest ich w sumie około 150. Książkę możesz giąć, ciąć, wyrywać, kolorować, mazać, podlewać i robić z nią wszystko na co masz tylko ochotę. Polecenia możemy wykonywać po kolei lub losowo. Część jest bardzo prosta i raczej tutaj nie wykażemy się nadmierną kreatywnością ( "Zrób hełm z tej książki", "Wytnij aureole i noś na głowie"). Jednak większość zadań jest trudniejsza i pozwala nam wykazać się inwencją twórczą (" Narysuj karykaturę swojego najgorszego nauczyciela", "Naszkicuje swojego avatara", "Zapisz coś w chmurze"). Niektóre polecenia okazały się dość osobliwe i nas zaskoczyły ( "Wylej tutaj mleko! Zrób mleczną drogę", "Zrób wibrującą książkę. Złap tutaj i wibruj", "Połóż tu twarz. Odrysuj swój profil"). Reasumując - dla każdego coś dobrego.


Ideą tego typu książki jest pobudzenie kreatywności. Faktycznie nie jesteśmy tylko biernymi odbiorcami, ale sami tworzymy dzieło.  Ilustracje są zabawne i sympatyczne. Czarno-białe obrazki, aż się proszę by je pokolorować.

Cena jest zachęcająca, bowiem zaczyna się już od 14,00 zł (internet). Jest to pierwszy tom i mam nadzieję, że niedługo ukaże się kolejna część.

Serdecznie dziękuję wydawnictwu Kaktus za możliwość poznania książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...