czwartek, 31 grudnia 2015

Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty.

Dzisiaj przedstawiam książeczkę Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty , która bardzo spodobała się mojemu synkowi.


Wydawnictwo: Skrzat
Autor: Agnieszka Gadzińska
Czytelnicy: 5 - 8 lat
Objętość: 72 strony
Okładka: twarda
Format: 200 x 270 mm
Cena: 21,90 zł 17,52 zł

Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty to zbiór ośmiu zabawnych opowiadań, których bohaterami są rezolutne 6-latki Matylda i Sklota, ich przyjaciele oraz zwierzaki mówiące ludzkim głosem. Grupa przyjaciół zgłębia znaczenie trudnych słów takich jak, "diagnoza", "kreatywny", czy "snobizm". Dzieci dowiedzą się również, co oznacza wyrażenie "wpuścić kogoś w maliny",  co wspólnego z miłością mają motyle w brzuchu oraz jak kot Kaktus został ofiarą zdrowego trybu życia. Znajdziemy tu również odpowiedzi na wiele pytań.

Poszczególne historie czyta się szybko, napisane są w sposób obrazowy, lekki i z humorem. Najmłodsi nie mają problemu ze zrozumieniem tekstu. Gwarantuję , że dzieci podczas czytania się nie znudzą.

Muszę przyznać, że książka wydana jest bardzo ładnie. Twarda okładka, śliskie, dość grube kartki oraz duża czcionka sprawiają, że milej sięga się po lekturę. Ilustracje wprost tryskają kolorami i przyciągają wzrok.

Książka nie tylko bawi, ale również uczy.  Polecam serdecznie.
Zapraszam również na stronę FB Wydawnictwo Skrzat, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...