poniedziałek, 21 grudnia 2015

Oddech smoka

Kolekcja "Pierwsze Czytanki" wydawnictwa Skrzat jest to seria książeczek do nauki czytania dla dzieci, która składa się z czterech etapów. Ja dzisiaj przedstawię książeczkę z poziomu drugiego Oddech smoka


Wydawnictwo: Skrzat
Autor: Mariusz Niemycki
Czytelnicy: 4 - 7 lat
Objętość: 40 stron
Okładka: miękka zintegrowana
Format: 140 x 185 mm
Cena: 11,90 zł 9,52 zł

Oddech smoka to ciekawa i zabawna historyjka o Franku, który zapomniał o wieczornym szczotkowaniu zębów. Nie mógł zasnąć, a na dodatek odkrył, że ma wielkie zębiska. Jakby tego było mało jego pies i kot zaczęli z nim rozmawiać. W pewnym momencie chłopiec zorientował się, że zamienił się w smoka. A co było dalej? Przeczytajcie sami. 

Książeczka rekomendowana jest dla dzieci, które opanowują naukę czytania. Nie obejdzie się oczywiście bez pomocy kogoś dorosłego, który to czyta główny tekst narratorski. Zadaniem dziecka jest czytanie wyrazów zapisanych w dymkach. Zdania są krótkie, zbudowane zostały z wyrazów, w których nie występują zmiękczenia i dwuznaki. Śliczne i bardzo kolorowe ilustracje zajmują sporą część strony i są doskonałym uzupełnieniem czytanego tekstu. Czcionka jest duża, wyraźna, idealna przy pierwszych próbach czytania. Polecam.
Zapraszam również na stronę FB Wydawnictwo Skrzat, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...