piątek, 11 grudnia 2015

Hura! Mamy pieska! - Barbara Wicher

Hura! Mamy pieska! to kolejna propozycja wydawnictwa Skrzat dla młodego czytelnika. 


Wydawnictwo: Skrzat
Autor: Barbara Wicher
Czytelnicy: 3 - 6 lat
Objętość: 36 stron
Okładka: miękka
Format: 200 x 190 mm
Cena: 5,90 zł 4,72 zł

W książeczce poznajemy Idę, jej brata oraz wesołego szczeniaczka o imieniu Tofik. Dziewczynka dostała pieska na urodziny. Teraz wraz z bratem muszą zadbać o wychowanie nowego przyjaciela, a to nie jest wcale taka prosta sprawa, jakby się mogło zdawać. Dodatkową motywację stanowi złoty medal, który ich mama obiecała w nagrodę dla czworonoga. Czy im się uda? Przeczytajcie sami.

Podoba mi się, że oprócz walorów czysto rozrywkowych, książka jest również pouczająca. Dzieci dowiedzą się, że żywe zwierzątko nie jest zabawką i opieka nad nim to również obowiązki.

Hura! Mamy pieska! to ciepła opowieść napisana z humorem. Książka ma dużą i czytelną czcionkę, więc doskonale sprawdzi się jako lektura dla dzieci samodzielnie czytających. Oprawa graficzna silnie związana jest z tekstem. Ilustracje są żywe, kolorowe, wesołe i na pewno przypadną do gustu najmłodszym odbiorcom.
Zapraszam również na stronę FB Wydawnictwo Skrzat, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...