sobota, 4 lipca 2015

Świerszczyk. Wielka Księga.

Dzisiaj propozycja dla dzieci - Świerszczyk. Wielka Księga wydawnictwa Egmont.


Wydawnictwo: Egmont Polska
Autor: opracowanie zbiorowe
Seria: Wielka Księga
Objętość: 232 strony
Okładka: twarda
Format: 175 x 235
Cena: 29,99 zł  26,99 zł

Świerszczyk. Wielka Księga powstała z okazji siedemdziesiątej rocznicy istnienia czasopisma Świerszczyk. Wypełniona jest najpopularniejszymi tekstami i bohaterami: Kotkiem Mamrotkiem, Zającem Kicajem oraz świerszczem Bajetanem Hopsem. Znajdziemy tu wszystkiego po trochu, coś dla młodszych i starszych dzieci. W rubryce "Wielkie czytanie" mamy długie, kilkustronicowe, bogato ilustrowane opowieści dla starszaków. Tematy są różnorodne, zarówno wesołe, jak i smutne ( np. dotyczące śmierci i wojny). Na szczególną uwagę zasługują również pojawiające się wierszyki. Dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem polecana jest rubryka "Litery znam, więc czytam sam". Do pisania tekstów są używane tylko 23 litery, a słowa zawierające, np. ó, ż, sz czy ą, ę występują w formie obrazków. Początkujący czytelnik bez trudu poskłada litery w wyrazy, a wyrazy w bajkę.
Jest to bardzo udana pozycja, ale nie mogło być inaczej skoro pojawia się tutaj cała plejada mistrzów słowa, zarówno współczesnych, jak i dawnych.

Świerszczyk. Wielka Księga wydany jest bardzo ładnie na dobrej jakości papierze. Kolorowe, często humorystyczne ilustracje przyciągają wzrok nie tylko najmłodszych. Po książkę  często sięgamy i polecamy z całego serca :)

Zapraszam również na stronę Galaktyka Czytelnika, na której to organizowane są różne konkursy, a do wygrania są oczywiście książki wydawnictwa Egmont.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...