piątek, 18 września 2015

Segregacja odpadów z Wader? Czemu nie...

Kochani dzisiaj wraz z synkiem przedstawiamy Super Truck - Śmieciarka krótka.  U nas już tak jest, że z reguły zabawka nie spełnia tylko funkcji rozrywkowych. Tym razem zabawa śmieciarką stała się pretekstem do wprowadzenia synka w świat segregacji odpadów i świadomego dbania o środowisko naturalne!


Jestem zdania, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. My segregowaliśmy odpady na szkło (klocki białe) , plastik (klocki żółte), papier (klocki niebieskie) oraz inne odpady (różnokolorowe klocki). Później wywoziliśmy odpady na wysypisko.  Prosta zabawa, a uczy dziecko podstaw segregacji i dbania o środowisko naturalne.

Przejdźmy teraz do głównego bohatera pasta - śmieciarki :) Znajduje się ona wraz z dwoma kontenerami w bardzo solidnym kartonie, na którym umieszczono obrazki innych pojazdów z serii Super Truck. Na pudełku znajdziemy również znaki drogowe, sygnalizację świetlną oraz pasy do wycięcia. Dołączenie znaków stało się pretekstem do przypomnienia i utrwalenia podstawowych zasad ruchu drogowego. W środku opakowania znaleźliśmy także nalepki do samodzielnego naklejenia na pojazd.

Samochód jest duży, ma 58,5 cm długości. Posiada sporo ruchomych elementów - otwierana boczna i tylna klapa,  ruchomy podnośnik do opróżniania kontenerów oraz taśmociąg do przesuwania przedmiotów w środku kontenera. Taśmociąg wykonany jest z jakiegoś mocnego materiału, działa bez zarzutu, ale czasami drobne przedmioty wpadają między taśmę, a ścianę boczną. Z wyciągnięciem ich nie ma większego problemu, bo odsuwamy materiał i po kłopocie.  Koła bardzo solidne, dobrze się kręcą i nie wypadają.

Super Truck wykonany jest bardzo solidnie (jak każdy zresztą produkt firmy Wader), nie posiada ostrych krawędzi, o które dziecko mogłoby się skaleczyć. Duża zaletą jest łatwość utrzymania samochodu w czystości. Wystarczy go przetrzeć wilgotną szmatką. Żywa kolorystyka wzbudza ciekawość i od razu przyciąga wzrok. Plastik, z którego wykonany jest samochód odporny jest na warunki atmosferyczne, dzięki czemu dziecko może bawić się w domu lub na dworze.

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat, ale uważam, że młodsze dzieci nie powinny nic sobie zrobić. Nie zauważyłam żadnych małych elementów, które mogłoby połknąć. Pojazd posiada wszelkie niezbędne badania wymagane przy dopuszczaniu zabawek do obrotu.

Grupa wiekowa: 3+
Wymiary (długość auta): 58,5 cm
Cena: 73,80 zł

Zabawki Wader możemy zakupić w sklepie internetowym oraz bardzo wielu sklepach stacjonarnych.

Zapraszam również do odwiedzenia FunPage'u Wader


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...